مجله خبریمجلس و ارگان ها

امضای تفاهم‌نامه همکاری برای ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف

تفاهم‌نامه همکاری گروه مالی بانک مسکن و دانشگاه صنعتی شریف در حوزه تامین مالی خوابگاه دانشجویی ویژه متاهلان و ساخت 560 واحد مسکونی برای اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با حضور دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن و دکتر رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف امضاء شد.

به گزارش ساختمان آنلاین، در این مراسم جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک مسکن، علی کمالی عضو هیات مدیره بانک مسکن، سعید شیرزادی مدیرعامل گروه مالی بانک مسکن و محمدرضا جواهری رئیس هیات مدیره گروه مالی بانک مسکن نیز حضور داشتند.
دکتر علی عسکری در این مراسم با اعلام آمادگی بانک مسکن در راستای حمایت از مسکن نخبگان گفت: اخیرا در مجلس شورای اسلامی درباره مسکن نخبگان و خوابگاه دانشجویان متاهل جلساتی برگزار شده و بانک مسکن هم آمادگی دارد که به عنوان یک کار ملی در این زمینه حمایت لازم را انجام دهد.
وی افزود: ظرفیت لازم در راستای تامین مسکن نخبگان و راه‌های مختلفی برای تامین مالی این طرح وجود دارد و امضای این تفاهم نامه نیز به عنوان مقدمه و آغاز این راه بسیار ارزشمند است تا یک کار بنیادین و پایه‌ای برای دانشگاه‌ها انجام شود و بانک مسکن هم علاقه‌مند است که در این حوزه به سهم خود نقشی ایفا کند.

در ادامه مراسم، دکتر جلیلی با تقدیر از حمایت بانک مسکن در راستای تامین مسکن نخبگان گفت: تفاهم نامه‌ مذکور شامل سه بخش می‌شود که یک بخش آن تعامل و تراکنش‌های عملی و پژوهشی است که می‌تواند میان دو مجموعه به خوبی شکل بگیرد. همچنین یک بحث خاص تامین مسکن اعضای هیات علمی جوان است که آماده همکاری با بانک مسکن در این راستا هستیم.

وی افزود: در این تفاهم نامه مدل‌های خوبی برای تامین مالی ایجاد خوابگاه دانشجویان متاهل پیشنهاد شده است که یکی از ضرورت‌های ما نیز این موضوع مهم است و امیدواریم با برپایی این جلسات و ایجاد تفاهم‌نامه‌ها در خصوص مسکن اعضای هیات علمی جوان و خوابگاه دانشجویان متاهل گام های مثبتی برداشته شود.

انجام فعالیت‌های پژوهشی در راستای حل مسائل و نیاز گروه مالی بانک مسکن، استفاده از ظرفیت دانشگاه صنعتی شریف برای شناسایی مسائل و معضلات صنعت ساختمان، ارائه مشاوره علمی و پژوهشی، برگزاری دوره‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی در این راستا و… از جمله مفاد دیگر این تفاهم نامه است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا