بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

پرداخت ۱۱۶ هزار فقره وام خرید مسکن در ۸ ماه امسال

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، سید محسن فاضلیان از پرداخت 85 هزار و 330 میلیارد تومان تسهیلات طی 8 ماه امسال خبر داد و اظهار کرد: سهم بخش مشارکت مدنی از کل تسهیلات 61 درصد بوده است. با توجه به سیاست توسعه‌ای در بخش مسکن و ساختمان، امسال 76 هزار و 794 میلیارد تومان  معادل 90 درصد از کل تسهیلات پرداختی مربوط به این بخش بوده است.

وی افزود: تعداد واحدهای تامین مالی شده در سال 1401 در قالب ساخت و خرید مسکن به ترتیب 158 هزار و 311 واحد و 116 هزار و 342 واحد بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد واحدهای ایجاد شده ناشی از مشارکت مدنی طی سال 1400 بالغ بر 59 هزار و 201 واحد مسکونی بوده که در سال جاری با رشد 167 درصدی به تعداد 158 هزار و 311 واحد افزایش یافته است.

معاون امور اعتباری بانک مسکن از 58 درصد کل تسهیلات مسکن به انبوه‌سازان حرفه‌ای خبر داد و با بیان” با توجه به ظرفیت بالقوه بانک مسکن، 200 هزار و 332 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 67 هزار میلیارد تومان امضا شده یا در مرحله امضای قرارداد است” اضافه کرد: امسال برای حمایت از ازدواج جوانان نسبت به پرداخت مستمر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری اقدام شده که بر اساس آن تا پایان آبان ماه بیش از تعداد 17 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

فاضلیان یادآور شد: سهمیه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج طی امسال 3 هزار و 558 میلیارد تومان بوده که تا پایان آبان 2 هزار و 400 میلیارد تومان (67.4 درصد) است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا