بورس و بازارمجله خبری

رشد ۷۷ درصدی خرید خانه با عمر بالای ۲۰ سال در آبان ۱۴۰۱

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش خود وضعیت خرید و فروش خانه در مناطق مختلف شهر تهران را منتشر کرد.

براساس این آمار متوسط قیمت خرید و فروش مسکن شهر تهران در آبان ماه امسال برابر ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با سال گذشته ۴۵.۹ درصد رشد داشت.

با توجه به افزایش قیمت مسکن در کلان شهر تهران تقاضا برای خرید خانه‌های با عمر بنای بالا رونق یافته است. بررسی آمارها نشان می‌دهد که هشت هزار و پنج معامله در شهر تهران انجام شده که ۲ هزار و ۲۷۱ مورد مربوط به خانه‌های با پنج سال ساخت و یک هزار و ۴۴۵ مورد مربوط به خانه‌های ۶ ساخت تا ۱۰ سال عمر بنا است که در مقایسه با سال گذشته به ترتیب ۲.۷ درصد و ۱۳.۴ کاهش یافته است.

با وجود کاهش تقاضا برای خرید خانه‌های با عمر بنای کمتر و قیمت بالا، تقاضا برای واحدهای مسکونی با عمر ۱۱ تا ۱۵ سال و بیش از ۲۰ سال افزایش قابل توجهی داشته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی یک هزار و ۲۷۷ خانه با عمر ۱۱ تا ۱۵ سال در آبان ماه امسال معامله شدند که در مقایسه با سال گذشته ۲۳.۱ درصد شد داشته است. همچنین معامله خانه‌هایی با ۲۰ سال ساخت در آبان ماه امسال رشد چشمگیری داشته است و از ۹۳۰ عدد معامله به یک هزار و ۶۵۰ مورد رسیده است یعنی ۷۷.۴ درصد رشد که رقم قابل توجهی است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا