مجله خبریبورس و بازار

مجلس از معافیت مالیاتی خانه‌های لوکس عقب‌نشینی کرد

نمایندگان مجلس که در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در صحن علنی، متن پیشنهادی دولت برای اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را حذف کرده بودند، مجددا در کمیسیون تلفیق این حکم را بازگرداندند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، در هفته جاری یکی از مصوبات بحث‌برانگیز نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، حذف گزینه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس بالای ۲۰ میلیارد تومان بود.

درباره انگیزه طرح پیشنهاد حذف این مالیات و علت رای نمایندگان مجلس به این موضوع نمی‌توان قضاوت کرد اما پس از رسانه‌ای شدن این موضوع و انتقادات گسترده از مجلس، نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ از تعیین تکلیف مالیات بر خانه‌های لوکس در جلسه سه‌شنبه‌شب این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیسیون مصوب کرد که خانه‌های لوکس با قیمت بالای ۲۰ میلیارد تومان مشمول مالیات دو در هزار شوند.

سیدمحسن دهنوی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصلاح بند (ذ) تبصره شش لایحه بودجه در جریان جلسه امشب کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون در این بند مصوب کرد که خانه‌های لوکس با قیمت بالای ۲۰ میلیارد تومان مشمول مالیات دو در هزار شوند.

وی گفت: این مصوبه مربوط به همه واحدهای مسکونی نیست‌ و مربوط به خانه های لوکسی است که قیمت آنها بالای ۲۰ میلیارد تومان است لذا این خانه‌های لوکس مازاد بر ۲۰ میلیارد تومان ارزش، مشمول مالیات می‌شوند.

گفتنی است متن کامل طرح پیشنهادی دولت برای اخذ مالیات از خانه‌های لوکس به شرح زیر بود که با ذکر جزئیات، راه‌های فرار از پرداخت این مالیات لحاظ شده است. حال باید دید تغییرات مجلس چه اثری بر این مالیات‌ستانی از سوپرمیلیاردرها دارد.

عقب‌نشینی مجلس از معافیت مالیاتی کاخ‌نشین‌ها

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا