مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

بانک مسکن: دوره‌های آموزشی را در “خانه‌های خالی” برگزار می‌کنیم

سرپرست بانک مسکن از به‌کارگیری خانه‌های خالی این بانک برای برگزاری دوره‌های آموزشی خبر داد و گفت: برخی از خانه‌های خالی، واحدهای تملیک شده بانک است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، علی عسکری با اشاره به مسئولیت بانک مسکن برای عمل به سیاست دولت برای ساماندهی خانه‌های خالی و هدایت آنها به بازار اجاره و خرید و فروش، اظهار کرد: بخشی از خانه‌های خالی در حکم خانه‌های سازمانی و عمدتا محل استقرار شعبه‌های بانک و محلی برای آموزش و دوره‌های آموزشی بانک است و بانک به لحاظ محدودیت قانونی امکان استفاده از آن را ندارد. برخی از واحدها نیز واحدهای تملیکی بانک و به عنوان واحدهای مازاد شناخته شدند که بانک مسکن برنامه فروش آنها را در دست اجرا دارد.

وی افزود: با توجه به مصوبه مولدسازی و همچنین بندهایی در بودجه 1402 بانک پس از اخذ مجوز از وزارت اقتصاد و امور دارایی نسبت به فروش این املاک از طریق مزایده اقدام خواهد کرد. با این شرط بانک مسکن آگهی فروش واحدهای تملیکی را  از طریق جراید و رسانه‌ها پیگیری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بانک مسکن برنامه‌ فروش خانه‌های تملک شده را دارد و از آنها به عنوان بورس بازی استفاده نخواهد کرد، گفت: بیشتر آنچه به عنوان خانه‌های خالی است مربوط به واحدهایی می‌شود که احداث یا ساخته شده اما با هدف ایجاد سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش افزوده برای استفاده است که سازمان مالیاتی به دنبال آن و اخذ مالیات از آنها واحدهاست.

سرپرست بانک مسکن یادآور شد: جلساتی با سازمان امور مالیاتی برگزار کردیم و لیست خانه‌های خالی بانک مسکن که امکان فروش و اجاره ندارند، ارائه شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا