مجله خبریبورس و بازار

ورود به بازار مسکن برای سازندگان به صرفه نیست

رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه افزایش به چند برابری هزینه های ساخت و به سبب دوره طولانی بازگشت سرمایه، ورود به بازار مسکن دیگر به صرفه و صلاح نیست.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از بازار، محمد خیرخواه در ادامه گفت: در سه الی چهار ماه اخیر قیمت انواع مصالح ساختمانی حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش داشته که به طور مستقیم بر نرخ قیمت تمام شده مسکن اثر می گذارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان سیستان و بلوچستان افزود: اگر بخواهیم قیمت مصالح ساختمانی و سایر نهادهای مرتبط در ساخت مسکن را منظور کنیم شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ مصالح در یکسال اخیر بوده ایم.

وی ادامه داد: در ماه های اخیر شاهد افزایش نرخ پروانه بها و عوارض شهرداری و همچنین رشد قیمت نرخ خدمات نظام مهندسی بودیم که قیمت تمام شده مسکن را به طرز محسوسی افزایش می دهد.

خیرخواه بیان کرد: افزایش قیمت مسکن سبب شده تا خرید و فروش در بازار مسکن به حداقل ممکن برسد و رکود شدیدی در بخش ساختمان در استان سیستان و بلوچستان به ثبت برسد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ساختمان به سبب دوره طولانی بازگشت سرمایه، دیگر به صرفه و صلاح نیست.

وی عنوان کرد: شاید برخی از فعالان صنعت ساختمان که از سرمایه های کلان و هنگفتی برخوردار هستند بتوانند دوره طولانی بازگشت سرمایه را تحمل کنند اما این دوره خواب سرمایه برای بسیاری از فعالان حوزه مسکن سخت و طاقت فرسا است.

وی بیان کرد: هرچند بازار مسکن نسبت به سایر بازارهای رایج مانند طلا و ارز از نوسانات و ریسک کمتری برخوردار بوده اما دوره بازگشت سرمایه در این صنعت بسیار طولانی است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا