بورس و بازارمجله خبری

تحول در بازار مسکن با راه اندازی صندوق املاک و مستغلات

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر ، صندوق املاک و مستغلات ابزار مالی است که بر اساس صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک طراحی شده است، در این صندوق سرمایه گذاران متعدد خرد و کلان در یک پروژه مسکن سرمایه گذاری می‌کنند، در این نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خرد با مبلغ‌های کم می‌توانند ملکی را تأمین مالی یا خریداری کنند بدون اینکه مجبور باشند در کارهای اجرایی یا مدیریت ملک دخالت کنند، در اینباره با عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به گفتگو نشسته‌ایم تا نظرات وی را جویا شویم.

مجتبی یوسفی گفت: ابتدا لازم است از رئیس جمهوری برای تشکیل پنج جلسه شورای عالی مسکن در یک سال گذشته تشکر کنم؛ وضعیت مسکن در بستری از شهرها به گونه‌ای است که حداقل ۶۰ درصد از سبد خانوار به مسکن اختصاص پیدا می‌کند.

وی سوءمدیریت دولت قبل را در وضعیت فعلی بازار مسکن تأثیرگذار خواند و بیان داشت: باید در شرایط فعلی برخی از مسئولان در وزارت راه و شهرسازی به جای مصاحبه، گام‌های عملی در اجرای قانون بردارند؛ کوتاهی در برخی وزارت خانه‌ها در راستای جمع آوری سرمایه خرد مردم و همچنین بانک مرکزی در حوزه کنترل ارز بخشی از دلایل وضعیت فعلی بازار مسکن است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش پیدا نکردن وام مسکن روستایی گفت: اخیراً شنیدیم قرار است سه هزار میلیارد تومان از منابع فروش زمین وزارت راه برای ساخت آزادراه شمال صرف شود که این شیوه درستی نیست.

یوسفی درباره پذیره نویسی در فرابورس برای راه اندازی صندوق املاک و مستغلات گفت: یکی از راه‌های مدیریت منابع مردم پذیره نویسی در فرابورس است بنابراین باید به این نکته توجه شود که مردم از دولت قبل ذهنیت منفی از حضور در بورس دارند و روش‌های گذشته باید اصلاح شود لذا با اجرای تعهدات دولت در این راستا و اجرای قانون جهش تولید می‌توان انتظار تحولاتی در بازار مسکن را داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا