بورس و بازارمجله خبری

خریدهای سرمایه‌ای در بازار مسکن افزایش یافته است

به گزارش ساختمان آنلاین:  سید محمد مرتضوی در ادامه گفت: سال گذشته به دلیل حرکت بازار مسکن در محدوده کمتر از نرخ تورم، رغبت به خرید کاهش یافته بود که باعث ایجاد تقاضای پنهان شده و این عمل در ماه های اسفند و اردیبهشت هم بروز یافت.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور افزود: هم‌ اکنون تورم ماهیانه مسکن به حدود دو برابر نرخ تورم عمومی رسیده که باعث شد تقاضای سرمایه ای برای خرید ملک انگیزه پیدا کند.

وی بیان کرد: سال گذشته در مجموع بازار مسکن کم رمق بود و علی‌ رغم کمبود واحدهای مسکونی رغبت به خرید دیده نمی شد و در واقع تقاضای پنهانی را داشتیم که به شکل ایجاد شتاب در اسفند و اردیبهشت خود را نشان داد و مجددا خریداران مسکن انگیزه ورود پیدا کردند که البته خریدهای سرمایه ای پررنگ تر از مصرفی بود.

مرتضوی همچنین با اشاره به افزایش قیمت ها ادامه داد: در سال جاری با افزایش دستمزدها شاهد افزایش قیمت تمام شده مسکن بودیم که پیش بینی ها حکایت از آن داشت این مساله به صورت مستقیم در قیمت های تولید مصالح ساختمانی تاثیرگذار خواهد بود که همین اتفاق هم افتاد.

رئیس انجمن انبوه سازان گلستان گفت: نرخ نهاده های ساختمانی در بازار طی هفته های اخیر حدود ۱۲ درصد افزایش یافت و برخی کارخانجات قیمت محصولات خود را تا ۲۰ درصد افزایش داده اند.

وی عنوان کرد: شنیده می شود مدیران شرکت های تولیدی در حال انجام رایزنی هایی برای افزایش بیش از این مقدار هم بوده و این افزایش قیمت، سبب رشد قیمت مسکن شده و خود را در اردیبهشت ماه نشان خواهد داد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا