بورس و بازارصنایع ساختمانیمجله خبری

بازار سیمان هیچگونه کمبودی را تجربه نکرده است

به گزارش ساختمان آنلاین:  انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در نامه ای به علی اکبر محرابیان وزیر نیرو تعامل مثبت و سازنده در تأمین برق کارخانه های سیمان را عامل ثبات و تعادل تولید و بازار سیمان در تابستان امسال ذکر کرد و از تلاش های به عمل آمده در این راستا تقدیر کرد.

بر اساس این گزارش در نامه انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان خطاب به وزیر نیرو آمده است:

با سلام و احترام و تشکر و قدردانی از حضرتعالی و مجموعه وزارت نیرو در جهت تأمین برق کارخانه ها سیمان در زمان پیک مصرف در سال جاری که موجب شد صنعت سیمان کشور بتواند برابر توافقی که صورت پذیرفت هر ماه بالغ بر پنج میلیون تن سیمان تولید و از طریق بورس کالا به بازار عرضه نماید و از این جهت نه تنها کمبود سیمان در بازار رخ نداد، بلکه شاهد کاهش التهابات بازار و متعادل شدن قیمت های سیمان نیز بودیم، این اقدام نشان داد تعامل فی‌مابین تأمین کننده انرژی با مصرف کننده تا چه حد می تواند در ثبات روند تولید و توزیع مؤثر واقع گردد.

انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اضافه کرد: لذا انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به نمایی نمایندگی از کارخانجات سیمان کشور نهایت قدردانی و سپاس خویش را از آن مقام محترم تقدیم می نماید و امید دارد تا در آینده نیز این تعامل و تفاهم که قطعاً به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هست، همچنان ادامه یابد.

بنا بر این گزارش با اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق صنایع، برخی سودجویان تلاش کردند این برنامه ها را دستاویز ایجاد التهاب و افزایش قیمت ها در بازار قرار دهند که با تعامل مثبت وزارت نیرو و انجمن صنفی کارفرمایان سیمان این تلاش ها بی نتیجه ماند و تعادل در بازار حکمفرما شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا