بورس و بازارمجله خبری

وضعیت قرمز در بازار اجاره

به گزارش ساختمان آنلاین:    بررسی‌‌‌ها و تحقیقات میدانی از تازه‌‌‌ترین تحولات بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون مستاجرها با شرایط دشواری به لحاظ تغییرات نرخ اجاره مسکن و افزایش شدید اجاره‌‌‌بها مواجه شده‌‌‌اند. این تغییرات قیمت بنا بر اعلام فعالان بازار اجاره بیشترین اثرپذیری را از تورم‌‌‌های اخیر داشته است و بیش از انتظار منجر به بالا رفتن بهای پیشنهادی موجران در فایل‌‌‌های ارائه شده به بازار شده است.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد در برخی از محلات تهران اجاره‌‌‌بها امسال بیش از ۵۰‌درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در برخی دیگر از فایل‌‌‌ها و محله‌‌‌ها این افزایش بیش از این میزان است. هر چند هنوز آمار رسمی مربوط به تغییرات بازار اجاره مسکن در شهر تهران مربوط به خرداد منتشر نشده است اما هم‌‌‌اکنون و در آستانه شروع تابستان، تب اجاره‌‌‌بها بالا رفته و این بازار در وضعیت قرمز برای  مستاجرها قرار گرفته است. این در حالی است که تعداد فایل‌‌‌های رهن کامل نیز در این بازار زیاد شده است که شواهد نشان می‌دهد این وضعیت به دنبال افزایش خریدهای سرمایه‌‌‌ای از بازار ملک به وقوع پیوسته است. در هفته‌‌‌های اخیر آن طور که فعالان بازار مسکن شهر تهران اعلام می‌کنند خریدهای سرمایه‌‌‌ای افزایش یافته است و افزایش تعداد فایل‌‌‌های رهن کامل نیز به همین خاطر است. برخی از خریداران، برای پوشش بخشی از هزینه خرید آپارتمان خریداری شده این واحدها را با شرایط رهن کامل به بازار عرضه کرده‌‌‌اند. اگر چه مبالغ رهن کامل اعلام شده برای این واحدها در اغلب موارد از توان مستاجرها خارج است. در جدول زیر مشخصات تازه‌‌‌ترین واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار اجاره تهران در مناطق مختلف پایتخت درج شده است. این فایل‌‌‌ها روز گذشته به بازار اجاره عرضه شد و نشان‌دهنده تب بالا و وضعیت قرمز در این بازار برای مستاجرهاست.

p07 copy

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا