بورس و بازارمجله خبری

وضعیت بازار اجاره‏‌بها در منطقه ۵تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:  منطقه ۵ واقع در محدوده غربی تهران یکی از کانون‌‌های اجاره‌‌نشینی در پایتخت به شمار می‌‌آید که همواره در صدر تقاضای خرید و اجاره مسکن قرار دارد.

بررسی فایل‌‌های موجود در بازار اجاره منطقه ۵ نشان می‌دهد برخی از موجران رهن و اجاره پیشنهادی خود را بعضا تا دو برابر نسبت به قیمت‌‌های رایج فایل‌‌های مشابه در سال گذشته افزایش داده‌‌اند. جدای از اینکه میزان عرضه آپارتمان‌‌های اجاری منطقه مذکور نسبت به ماه مشابه سال گذشته محدودتر شده و جست‌وجوگران از این ناحیه دچار مشکل شده‌‌اند، مساله اصلی قیمت‌‌های پیشنهادی تندی است که در این بخش از بازار اجاره رایج شده است، طوری که بعضا موجران ارقام ۱۰ میلیون تومانی به بالا را برای اجاره پیشنهادی واحدهای نقلی پیشنهاد می‌کنند که با استطاعت متقاضیان واحدهای کوچک‌‌متراژ کمترین تناسبی ندارد.

به عنوان مثال یک واحد آپارتمان ۵۰ مترمربعی فول امکانات در طبقه پنجم یک ساختمان ۱۰‌ساله واقع در خیابان باهنر در منطقه  ۵ به بهای ۵۰ میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی فایل شده است. همچنین یک واحد آپارتمان ۶۰ مترمربعی واقع در طبقه سوم یک ساختمان بدون آسانسور و دو واحدی با سن بنای ۲۰ ساله به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۱۰ میلیون تومان اجاره ماهانه فایل شده است. این در حالی است که واسطه‌های فعال در بازار اجاره که با موجران و مستاجران به‌طور مستقیم ارتباط دارند، عنوان می‌کنند که متقاضیان خانه‌های اجاره‌‌ای ۵۰ تا ۶۰ مترمربعی اغلب به دلیل ناتوانی در پرداخت اجاره‌های پیشنهادی موجران قبلی خود ناگزیر به جابه‌‌جایی شده‌‌اند و قصد سکونت در خانه‌های نقلی به جای آپارتمان‌‌های میان‌‌متراژ را که قبلا در آنها ساکن بوده‌‌اند دارند.

Untitled-1 copy

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا