بورس و بازارمجله خبری

ایست قیمتی در بازار آپارتمان‌های میانسال

به گزارش ساختمان آنلاین: افزایش سرعت رشد قیمت مسکن در تهران از اوایل خرداد ماه آغاز شد و بر اساس آمار رسمی تا پایان تیر ماه ادامه داشته است. هنوز اطلاعات آماری موثقی از وضعیت قیمت و معاملات در مرداد ماه منتشر نشده است و این داده‌ها اوایل ماه آینده توسط بانک مرکزی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. اما تحقیق میدانی از وضعیت بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد روند رشد قیمت مسکن دست‌کم در ۱۰ روز اخیر متوقف شده است.

4

علت این ایست قیمتی از سر‌گیری مذاکرات رفع تحریم‌ها پس از توقف پنج ماهه بود؛ خبری که به‌طور ناگهانی منتشر شد و بازارهای مختلف را تحت تاثیر قرار داد. هرچند هنوز نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و نمی‌توان با قطعیت از سرنوشت این دور از حضور طرفین برجام بر سر یک میز برای احیای این توافق سخن گفت؛ اما نخستین واکنش بازار مسکن به احتمال کاهش ریسک متغیر غیراقتصادی، به شکل «عدم اصرار بر افزایش قیمت‌های پیشنهادی فروش» در بازار مشهود شده است.

بررسی فایل‌های موجود در موتورهای جست‌وجوی آگهی ملکی حکایت از آن دارد که به‌ویژه آپارتمان‌های گروه سنی 10سال به بالا افزایش قیمتی نسبت به تیرماه نداشته‌اند. حتی در گروه نوسازها نیز روند افزایش قیمت پیشنهادی تنها در اوایل مرداد ادامه داشته و به گفته واسطه‌ها، مدتی است که این واحدها نیز تغییر قیمتی از ناحیه مالک نداشته‌اند.  در جدول نبض بازار امروز مشخصات تازه‌ترین واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران در گروه‌های سنی و متراژهای مختلف آمده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا