مجله خبریبورس و بازار

دستور شفاف سازی مشخصات ۵۰۰۰ ملک در اختیار اموال تملیکی

رئیس سازمان اموال تملیکی دستور انتشار مشخصات و جزئیات مربوط به ۵۰۰۰ سند ملکی در اختیار این سازمان را صادر کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، به تازگی از سوی سازمان اموال تملیکی در خصوص تعیین تکلیف اموال توقیفی مفسدین اقتصادی اعلام شد: تعدادی از املاک مفسدین اقتصادی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته و تنها در دو پرونده معروف املاک گروه شهمیری و گروه سادات خوزستان 300 ملک در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است.

تنها در یک مورد ٨5 هزار متر مربع  مربوط به ملک توقیفی از اموال گروه شهمیری در استان مازندران به سازمان اموال تملیکی واگذار شد که این ملک در یک ساز و کار شفاف و از طریق مزایده به فروش می‌رسد. در سال گذشته 1200 میلیارد تومان املاک توقیفی در اختیار سازمان اموال تملکی به فروش رسیده است.

پیگیری خبرنگار  تسنیم نشان میدهد تاکنون حدود 5 هزار سند مربوط به اموال غیر منقول مربوط به پرونده های مختلف اقتصادی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است.

علیرضا نورنژاد عضو هیات مدیره و معاون امور حقوقی و فروش اموال غیرمنقول، پیشتر به خبرنگار تسنیم گفته بود که مشکلی برای انتشار عمومی مشخصات این 5000 ملک وجود ندارد. اما در مزایده های سازمان اموال تملیکی در هر مرحله مشخصات کامل  هر تعداد ملکی که وارد مزایده می‌شود در اختیار عموم قرار میگیرند.

در همین راستا اجتهادی رئیس سازمان اموال تملیکی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره رویکرد شفافیت محور در مورد این املاک،  دستور انتشار مشخصات و جزئیات مربوط به 5000 سند ملکی در اختیار  سازمان اموال تملیکی را صادر کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا