بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

برنامه شهرداری برای واگذاری املاک مازاد در بورس کالا؛ فروش تراکم و سرقفلی

به گزارش ساختمان آنلاین:  ابوالفضل فلاح در نشستی با حضور مدیرعامل و مدیران شرکت بورس کالا و مدیران حوزه معاونت در خصوص واگذاری املاک مازاد شهرداری در بورس کالا برگزار شد، گفت: هدف ما از ارائه املاک در بورس کالا، تبدیل این املاک به نقدینگی جهت تامین مالی پروژه های عمرانی شهری است و چنانچه این اقدام مطابق با برنامه ریزی ها پیش رود، دستاوردهایی از قبیل رونق بخشی به بازار املاک پایتخت و بورس کالا را در پی خواهد داشت.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: عرضه املاک شهرداری در بورس کالا در واقع فرصت مغتنم شهرداری برای تبدیل تهدیدها به فرصت است تا از این مسیر برای ایجاد سرمایه و تامین مالی شهرداری بهره گرفته شود.

فلاح گفت: هم اکنون تنها املاکی که مالکیت قطعی شهرداری و سند رسمی دارند می توانند در بورس کالا عرضه شوند اما در تلاش هستیم تا املاک قولنامه ای، املاک اجاره داری، فروش تراکم و سرقفلی تحت عنوان حق الامتیاز را تبدیل به اوراق بهادار کرده و به تدریج در بورس کالا عرضه کنیم تا بدین صورت شهرداری به عنوان مرجعی در تسهیل مبادلات املاک کشور و حق الامتیازها و سرقفلی های آن ها، باشد.

وی با تاکید بر ایجاد تمهیدات ویژه جهت تسهیل در اخذ کد بورس کالایی پیمانکاران، اظهار داشت: از آنجایی که هدف نخست ما از ورود املاک شهرداری به بورس، تسویه دیون پیمانکاران است و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با خرید املاکی که مد نظر دارند، مطالبات خود را وصول کنند؛ مقرر شد که شهرداری با ارائه اسامی پیمانکاران به بورس کالا، کد بورسی آن ها در زمان کوتاهی دریافت شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری در خاتمه اظهار امیدواری کرد تا در قدم های بعدی بتوانیم به عنوان یک خریدار جدی در بورس کالا از جمله مصالح ساختمانی و … باشیم.

همچنین حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن قدردانی از راهبری و سرعت شهرداری برای ایجاد یک مدل همکاری با بورس گفت: شهرداری می تواند آغازگر بنیادین برای شروع معاملات املاک در بورس کالا باشد و به توسعه نیافتگی حوزه املاک در بازار سرمایه پایان داده و به این معاملات رونق بخشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا