بورس و بازارمجله خبری

افزایش نرخ اجاره‌ در حومه استان تهران چالشی جدید برای مستاجران

به گزارش ساختمان آنلاین: اجاره نشینان این روزها در گوشه کنار کشور تقریبا یک درد مشترک دارند، مستأجرانی که بعضا در مناطق شهری سکونت داشتند اما به دلیل افزایش نرخ‌های پیشنهادی به حاشیه شهرها و حتی شهرستان‌ها هدایت شده اند.

بر اساس این گزارش، پایتخت که همواره در افزایش اجاره بها به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، نسبت به سایر مناطق کشور پیشتاز بوده است، بسیاری از مستاجران را به خارج از شهر هدایت کرده است.

در این زمینه یکی از مشاوران املاک در یکی از شهرستان های استان تهران می گوید، در این منطقه مراجعان زیادی داشتیم که سال گذشته در داخل شهر تهران بودند اما به دلیل ناتوانی در تامین اجاره، امسال به این شهرستان مراجعه کردند.

به گفته او، یک واحد مسکونی ۷۰ مترمربعی در این منطقه (یکی از شهرستان های جنوبی پایتخت) با مبلغ ۸۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه و ۲ میلیون تومان به عنوان اجاره بها، در اختیار مستاجر قرار گرفته است. او معتقد است که این نرخ برای این واحد مسکونی منطقی نیست و حتی با برخی مناطق نیمه جنوبی شهر تهران هم برابری می کند.

یکی از مستاجران در این منطقه نیز ضمن ابراز نگرانی از افزایش اجاره بها برای سال آینده می گوید: در این منطقه درآمد به مراتب سخت تر از تهران است اما به دلیل دوری مسیر رفت و آمد بسیار سخت است.

یکی دیگر از مشاوران املاک نیز معتقد است، نرخ های پیشنهادی اجاره در این منطقه بیش از میزان مورد انتظار است.

محل

متراژ (مترمربع)

ودیعه (تومان)

اجاره (تومان)

پاکدشت

۹۵

۲۵۰ میلیون

۰

شهر قدس

۱۰۰

۳۵۰ میلیون

۰

اسلامشهر

۱۲۷

۱۶۰ میلیون

۳ میلیون

مبارک آباد

۸۰

۲۵۰ میلوین

۰

پاکدشت

۷۵

۲۲۰ میلیون

۱۰۰ هزار

شهرری

۵۰

۱۰۰ میلیون

۴ میلیون

افسریه

۸۰

۲۳۰ میلیون

۴ میلیون

اسلامشهر

۱۲۷

۱۶۰ میلیون

۳ میلیون

پاکدشت

۸۲

۹۰ میلیون

۲ میلیون

اسلامشهر

۷۰

۱۰۰ میلیون

۰

اسلامشهر

۹۱

۳۵۰ میلیون

۰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا