راه و شهرسازیمجله خبری

۹ هزار هکتار اراضی مازاد در اختیار دستگاه‌ها شناسایی شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تقی رضایی اظهار داشت: این اراضی بنا بر بازدیدهای میدانی شناسایی می‌شوند و با توجه به همکاری ادارات ثبت در ماه‌های اخیر اخذ سندهای ما با رشد قابل توجهی مواجه شده است.

به گفته وی، استان ایلام با بیشترین میزان اخذ سند در رتبه اول قرار دارد و استان‌های البرز و اصفهان نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رضایی با اشاره به برگزاری نشست‌های مشترکی در استان‌ها با حضور مدیران ثبت اسناد و مدیران کل راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد این نشست‌ها همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی را در پی داشته باشد.

وی قسمتی از اراضی که از دستور کار خارج شده را متعلق به نیروهای مسلح عنوان کرد که بخشی از آن در جهت رفع مشکل مسکن پرسنل نیروهای مسلح و ۵۰ درصد آن هم از اراضی توافق شده در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

رضایی گفت البته از این نوع توافق‌ها بسیار هست که عمدتاً به پادگان‌های داخل شهرها و اراضی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی مربوط می‌شود.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن همچنین با اشاره به برگزاری مزایده سراسر املاک و اراضی سازمان در چارچوب مولدسازی دارایی‌ها اظهار داشت: تمامی تلاش سازمان ملی زمین و مسکن معطوف به اجرای برنامه ابلاغی دولت برای تامین مسکن و کمک به خدمات سایت‌های مسکونی است.

رضایی در عین حال گفت: ۶۰ هزار هکتار زمین هم در راستای ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن از زمین‌هایی که منابع طبیعی احصا شده که بر اساس موقعیت و توپوگرافی و به‌تناسب توسعه شهری به محدوده شهرها الحاق و در اختیار پروژه‌های مسکونی قرار گرفته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا