بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

مرکز آمار: اجاره‌بهای مسکن در تهران در دولت روحانی بیش از ۵ برابر گران شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  بر اساس گزارش فصلی مرکز آمار از اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران، در بهار ۱۳۹۲ و پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم، اجاره ماهانه به‌علاوه‎ سه‌ درصد ودیعه پرداختی برای هر یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران ۱۶۱۴۵۱ ریال بود.

به عبارت دیگر پیش از شروع دولت روحانی به طور متوسط اجاره یک مسکن ۵۰ متری در تهران با مبلغ حدود ۸۰۷ هزار تومانی در ماه ممکن بود.

اما هشت سال بعد در بهار ۱۴۰۰ که آخرین فصل عملکرد کامل دولت روحانی بود اجاره ماهانه به‌علاوه‎ سه‌ درصد ودیعه پرداختی برای هر‎ یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران به  ۸۳۴۶۳۳ ریال رسید. یعنی  اجاره ماهانه یک مسکن ۵۰ متری در تهران به طور متوسط به ۴ میلیون و ۱۷۳ هزار تومان رسید که بیش از ۵ برابر رقم پایان دولت دهم بود.

عدم اهتمام دولت گذشته به تولید مسکن و انباشت تقاضا، مهمترین دلیل افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها بود که تبعات آن همچنان با گذشت یک سال از پایان دولت روحانی ادامه دارد و طرح دولت سیزدهم برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال، بخشی از تقاضای انباشته‌شده در ۸ سال دولت روحانی را جبران خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا