کنترل اجاره‌بهای مسکن باید جدی تر نظارت شود

0

س کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت خانه‌های طرح نهضت ملی مسکن می‌تواند بر کاهش قیمت در بازار مسکن اثر بگذارد اما زمان بر است. به همین دلیل دولت باید به بحث کنترل اجاره بها نظارت جدی داشته باشد.

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش 20 درصدی اجاره بها به دولت ارائه شد اظهار کرد: با اشاره به فرارسیدن تابستان و فصل نقل و انتقالات مقرر شد این پیشنهاد توسط دولت در جلسه سران قوا تصمیم گیری و در اختیار دستگاه های نظارتی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ساماندهی بازار مسکن نیازمند ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای مسکن و تبدیل خانه از یک کالای سرمایه ای به کالای مصرفی است، افزود: هر چند این مسئله با ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی تا حد زیادی محقق می شود، اما کنترل بازار اجاره بها نیازمند تصمیم گیری های کوتاه مدت است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن یک تا دو سال زمان می برد در صورتی که زوج های جوان هم اکنون نیازمند مسکن هستند به همین دلیل ورود دولت برای نظارت جدی به بحث کنترل اجاره بها حائز اهمیت است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه متأسفانه تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص عدم افزایش اجاره بها به صورت کامل و دقیق اجرایی نشد، گفت: موضوع دیگری که برای مدیریت اجاره بها در نظر گرفته شود، پرداخت وام ودیعه مسکن است، این نیز مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در سال گذشته بود که متاسفانه بانک‌ها در پرداخت آن به خوبی همکاری نکردند، حال امیدواریم در شورای عالی مسکن برای پرداخت وام ودیعه مسکن تدبیر شده و مشکلات مربوط به پرداخت آن حل شود.

این در حالی است که رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی سقف افزایش اجاره بها برای قراردادهای جدید را در تهران ۲۵ درصد؛ سایر کلانشهرها ۲۰ و دیگر شهرها ۱۵ درصد اعلام کرده است.

وی همچنین از اختصاص ۴۰ هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به مستاجرأن در سراسر کشور خبر داده است.

لینک کوتاه مطلب : https://sakhtemanonline.com/?p=102954

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.