اخبار ساختمان آنلاینبورس و بازاردیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

 احتمال کمبود چشم‌گیر مسکن در صورت تداوم رکود

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران گفت: در صورتی که‌ رکودهای ساخت و ساز به ویژه در پروژه های نهضت ملی مسکن امسال هم ادامه یابد ما با کاهش چشم گیر مسکن روبرو خواهیم شد.

حسن محتشم، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین با بیان اینکه بهبود بازار مسکن در سال جدید نیازمند چند مولفه است گفت: یکی از این مولفه ها مربوط به بحث سیاست های خارجی دولت است که در دیپلماسی به یک گشایشی رسیده اند و همین امر باعث شده است که قیمت ارز کاهش یابد و جلوی افزایش قیمت های ناشی از افزایش ارزش پول ملی گرفته شود.

او ادامه داد: اما باید منتظر باشیم که آیا این مسأله ادامه پیدا میکند یا خیر و آیا دولت می‌تواند از فرصت ها استفاده کند و بالا رفتن قیمت ارز هم باید کنترل شود.
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران توضیح داد:  بودجه تورمی امسال مشکل ساز شده است چراکه با افزایش ۲۷ درصدی و افزایش حقوق کارمندان قاعدتاً به نقدینگی اضافه میشود و این موضوع باعث می‌شود که ما با بالا رفتن قیمت ها مواجه شویم و به نظر نمی‌آید که دولت بتواند برای آن کار خاصی انجام دهد.
محتشم تاکید کرد: در مورد پروژه های نهضت ملی نیز برنامه منسجمی دیده نشده است و تا به حال اتفاق خاصی در تولید و عرضه پیش نیامده است. ما سال ۱۴۰۱ را با رکود گذراندیم و اگر با همین شکل ادامه پیدا کند ما با کمبود مسکن در سال جدید مواجه خواهیم بود.
او اظهار کرد: در صورتی که بتوانیم از تکنولوژی خارجی استفاده کنیم شاید بتوانیم به اتفاق خوب در تولید امیدوار شویم. اما قیمت هایی که چینی ها می‌بندند با قیمت هایی که ایرانی ها می‌بندند متفاوت است و اینکه دولت چه سیاست هایی دارد باید برای آن منتظر بمانیم و تا کنون اتفاق خاصی صورت نگرفته است.
4.9/5 - (81 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا