اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه اجرایی و‌عملیاتی در بخش مسکن ندارند

نماینده مجلس گفت: به عنوان عضو کمیسیون عمران و‌عضو‌ هیات رییسه سابق مجلس عنوان می کنم که بسیاری از کاندیداها ی ریاست جمهوری برنامه عملیاتی و اجرایی در بخش مسکن ارایه نداده اند.

دکتر مجتبی یوسفی ،ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو‌ با خبرنگار پارلمانی ساختمان آنلاین اظهار داشت:از جمله موضوعاتی که در حال حاضر از اصلی ترین دغدغه های مردم است موضوعات اقتصادی،معیشتی و‌مسکن است.در حال حاضر بیش از ۶۰درصد از هزینه خانوار به بخش مسکن اختصاص یافته است.

وی ادامه داد:خودمان را بگذاریم جای معلم،فرد بازنشسته،کارگر ساختمانی،افراد تحت پوشش بهزیستی و‌کمیته امداد،کارمندی که قادر نیست هر سال افزایش دو برابری اجاره بها را تامین کند.حتی برخی اوقات برای نمایندگان مجلس هم پرداخت اجاره و‌رهن مشکل ساز شده است.

یوسفی خاطرنشان ساخت:با توجه به مشکلات بخش مسکن منتظر ارایه برنامه های عملیاتی و‌اجرایی در بخش مسکن از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری بودیم. به صراحت به عنوان برادر کوچک شما در کمیسیون عمران و در هیات رییسه مجلس قبل،عنوان می کنم تاکنون برنامه مشخصی در بخش مسکن در بسیاری از نامزدها ندیدم.

وی گفت:رییس جمهور شهید و‌ مظلوم اقداماتی در بخش مسکن آغاز کرد.مجلس قانون جهش تولید مسکن را نوشته است و‌ دولت سیزدهم واقعا در بخش مسکن اهتمام جدی داشت و حرف تاریخی شهید رییسی که عنوان کردند شعار انتخاباتی ام ساخت سالی یک‌ میلیون واحد مسکونی است بیانگر این موضوع است.

نماینده مجلس تصریح کرد:البته با توجه به وعده رییس جمهور شهید مبنی برساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال برخی ضرب و تقسیم کردند و‌گفتند در چهار سال باید چهار میلیون واحد مسکونی ساخته شود و با توجه به این وعده گفتند از ماه های اول دولت سیزدهم باید دویست الی سیصد هزار واحد مسکونی در هر ماه ساخته شود. در حالی که ساخت مسکن مقدمات دارد و بعضا ساخت برخی واحدهای مسکونی دو سال زمان بر است.

وی گفت:در طرح نهضت ملی مسکن به دلیل افزایش هزینه های ساخت و ساز قیمت زمین حذف شد.با این وجود علی رغم حذف قیمت زمین و فقط با لحاظ کردن قیمت مصالح ساختمانی،هزینه ساخت هر مترمربعی پانزده میلیون تومان می شود.یعنی برای ساخت یک واحد حدود هشتاد متری با مشاعات که حدود صد متر می شود،فقط رقمی حدود یک ونیم میلیارد ت‌ومان هزینه ساخت واحد می شود. با توجه به این امر ارایه تسهیلات یارانه ای و‌تسهیلات بلند مدت در طرح‌نهضت ملی مسکن ضروری است.

وی افزود:پرداخت تسهیلات نهضت ملی برای اقشاری‌مثل‌معلمان و‌ مددجویان بهزیستی بسیار سنگین‌ خواهد بود. با توجه به این‌ مشکلات کاندیداهای ریاست جمهوری برای حل مشکلات بخش مسکن و‌مخصوصا نهضت ملی مسکن ‌برنامه ارایه دهند بنابراین ما آماده ارایه برنامه مشخص در بخش مسکن از سوی کاندیداها ی ریاست جمهوری هستیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا