اخبار ساختمان آنلاین

یک میلیون و 300 هزار نفر متقاضی واجد شرایط تخصیص زمین هستند

تقی رضایی معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در گفت وگو با خبرنگار ساختمان آنلاین با بیان اینکه در نامه ابلاغ شده به سازمان ملی زمین و مسکن 4 میلیون واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت که برای این تعداد از واحدهای مسکونی در یک هزار 314 شهر ثبت نام انجام شده است گفت: تعداد ثبت نامی های ما بالغ بر 5 میلیون 600 هزار نفر است که سامانه هایی بر اساس شرایط متقاضیان این را نشان می دهد که بالغ بر یک میلیون و 300 هزار نفر از این 5 میلیون و 600 هزار نفری که ثبت نام کردند واجد شرایط تخصیص پروژه هستند .

معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: سازمان ملی زمین ومسکن به عنوان متولی زمین تلاش کردیم 24هزار و 123 هکتار را در محدوده شهرها و اراضی مستعد ساخت مسکن را که ظرفیت پذیرش یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی را دارد تامین کنیم.

رضایی اظهار کرد: با توجه به آنکه آئین نامه ابلاغی 4 میلیون واحد بود و ظرفیت قانون جهش تولید مسکن اجازه الحاق اراضی به محدوده شهرها را می داد ما حدود 31 هزار و 614 هکتار هم پیشنهاد اراضی برای الحاق محدوده شهرها داشتیم که این میزان هم حدود یک میلیون و 200 واحد را در خودش جا می دهد و ظرفیت پذیری دارد .

معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: بالغ بر 700 هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن به مرحله اجرایی و عملیانی رسیده ودر حال ساخت است که تعدادی از این واحدها هم در مرحله بهره برداری قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا