اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

سنتی‌سازی توان پاسخگویی به نیازهای جامعه شهری را ندارد

دبیر کل اتحادیه مراکز تحقیقاتی غیردولتی وزارت علوم با بیان اینکه ساخت و‌سازهای سنتی ت‌وان پاسخگویی به نیاز جامعه شهری را ندارند گفت: در حوزه صنعتی سازی ساختمان با نقیصه فقدان ادبیات علمی مواجه هستم.

دکتر بابک داریوش ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو‌ با خبرنگار ساختمان آنلاین اظهارداشت: در خصوص تولید صنعتی ساختمان پس از بررسی ها و پژوهشها مشخص شد که با نقیصه فقدان ادبیات عملی در حوزه صنعتی سازی ساختمان روبه رو هستیم.

وی ادامه داد:درهمین حال مباحث نظری در حوزه صنعتی سازی ساختمان بسیار کم است.البته با همکاری با انجمن تولید کنندگان و فناوران صنعتی ساختمان با انعقاد تفاهم نامه ای اقدام به برگزاری کرسی های ترویجی در سطح نظریه پردازی در حوزه صنعتی سازی ساختمان کرده ایم و امیدواریم این بستر بتواند فضایی برای تولید ادبیات علمی در حوزه صنعتی سازی ساختمان فراهم کند.

وی در همین حال خاطرنشان ساخت:عارضه های ناشی از ساخت و سازهای سنتی بسیار زیاد هستند.ساخت سنتی توان پاسخگویی به نیاز جامعه شهری امروز را ندارد.

داریوش افزود:به عنوان مثال ساخت و سازهای سنتی زمانبر هستند در همین حال از دیگر عوارض ناشی از ساخت و سازهای سنتی می توان به آلودگی های صوتی و بصری نیز اشاره کرد و‌قطعا جامعه شهری توان تحمل این آسیبها را ندارد.

وی گفت:در حال حاضر کیفیت ساختمانهایی که به روش سنتی ساخته می شوند علی رغم نظارتها بسبار پایین است.

داریوش افزود:متاسفانه متوسط عمر مفید ساختمانها در کشور ۲۵سال است.در حالی که در روشهای صنعتی سازی متوسط عمر مفید ساختمانها ۷۵الی ۱۰۰سال است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا