اجتماعی

لزوم تعيين تكليف پروژه‌های نيمه تمام و بلاتكليف در سطح شهر تهران

عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم تعيين تكليف پروژه‌هاي نيمه تمام و بلاتكليف در سطح شهر تهران اظهار داشت: تعین تکلیف بسیاری از پروژ‌های اولویت‌دار شهرداری همچون توسعه و تجهیز خطوط مترو، تکمیل شبکه بزرگراهی و کمربند شهری تهران در جنوب شرق و شرق (بزرگراه شهید نجفی رستگار)، توسعه و تکمیل پایانه جدید شرق و پروژه چهار باغ از مطالبات مردم شهر تهران است.

به گزارش ساختمان آنلاین، زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شهر تهران صبح امروز (سه‌شنبه) در صد و سی‌امین جلسه شورا در تذکر پس از دستور خود با تاکید بر لزوم تعيين تكليف پروژه‌هاي نيمه تمام و بلاتكليف در سطح شهر تهران اظهار داشت: تعین تکلیف بسیاری از پروژ‌های اولویت‌دار شهرداری همچون توسعه و تجهیز خطوط مترو، تکمیل شبکه بزرگراهی و کمربند شهری تهران در جنوب شرق و شرق (بزرگراه شهید نجفی رستگار)، توسعه و تکمیل پایانه جدید شرق و پروژه چهار باغ از مطالبات مردمی است.

شمس‌احسان اضافه کرد: امروز پرو‌ژه‌هایی نیمه تمام و بلاتکلیف در سطح شهر تهران به دلیل عدم توجه لازم به مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران تحت عنوان الزام شهرداري تهران به انجام مطالعات توجيه فني، اقتصادي، زيست محيطي، فرهنگي و اجتماعي و ارائه برنامه زمان بندي براي كليه طرح ها و پروژه هاي شهرداري تهران است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: علیرغم اینکه وفق این مصوبه و مصوبه سند نظام فنی واجرایی شهرداری تهران، آيين نامه ای تحت عنوان آیین نامه تصويب و پذيرش پروژه هاي جديد در سال 1397 به تصویب شورای عالی فنی شهرداری تهران رسیده اما همچنان در لوایح بودجه ای شهرداری تهران، شاهد ارائه کدپروژه های جدید بدون ارائه مطالعات توجیهی مصوب طبق فرایند قید شده در این آیین نامه و عدم انطباق با اسناد بالادستی نظیر طرح جامع شهر تهران، طرح جامع حمل ونقل و ترافیک و برنامه پنج‌ساله چهارم و عدم توجه به اولویت بندی منابع مالی محدود هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ضروری است تا اداره کل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران نسبت به ارائه اخرین وضعیت پایش و دسته‌بندی کلیه پروژه‌های احداثی معاونت‌ها و مناطق شهرداری تهران اقدام کند و گزارش مربوطه را به شورای اسلامی شهر تهران ارسال کند، تا تصویر روشنی از وضعیت پیش رو مدیریت شهری و تعیین اولویت‌های شهرداری تهران طی چند سال آینده ترسیم کنیم.

شمس‌احسان اظهار داشت: علی‌رغم تلاشهایی که در سالهای گذشته در تصویب آیین نامه تصويب و پذيرش پروژه هاي جديد ذیل شورایعالی فنی شهرداری تهران صورت گرفته، لکن ساماندهی نظام پدیداوری و پذیرش و تصویب مطالعات توجیهی پروژه های جدید در شهرداری تهران به خصوص در زمان ارائه کد بودجه های جدید در لوایح بودجه سالیانه و تخصیص اعتبار به آنها از جمله نواقص مشهودی است که نیازمند برنامه ویژه در سطح شهردار تهران و معاونین مربوطه است.

وی گفت: از شهرداری خواستارم اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران تحت عنوان سند نظام فنی و اجرایی شهر تهران را دستور کار خود قرار دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا