اجتماعی

 پتروشیمی گلستان در آستانه ورود به بورس قرار گرفت

رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه افتتاح ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان از ورود پتروشیمی گلستان به بورس، در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه – حیدر آسیابی در مراسم افتتاح ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان گفت: پیگیری‌هایی که ما در زمینه حقوق عامه به ویژه حقوق سلامت داشتیم، سبب شد ۲ آنژیوگرافی غرب و شرق استان که با موانع اجرایی مواجه بود، اکنون فعال باشند.

آسیابی به صدور سالانه ۵۰ هزار گواهی در پزشکی قانونی گلستان اشاره کرد و گفت: با احتساب طرفین سالانه تا ۱۵۰ هزار نفر به پزشکی قانونی استان مراجعه می‌کنند که با افتتاح این پروژه بخش عمده‌ای از مشکل کمبود فضا مرتفع و خدمات رسانی به مردم بهتر ارائه می‌شود.

ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان صبح امروز با حضور معاون اول قوه قضائيه و رئیس سازمان‌پزشکی قانونی کشور در سایت اداری افتتاح شد. این ساختمان با هزار و ۷۰۰ متر زیربنا با اعتبار ۴۲ میلیارد تومان و در سه طبقه تکمیل و تجهیز شد. علاوه بر بخش اداری، مرکز معاینات پزشکی قانونی شهرستان گرگان هم به ساختمان جدید در سایت اداری استان واقع در ضلع غربی بیمارستان حکیم جرجانی گرگان منتقل می‌شود.

حیدر آسیابی در حاشیه افتتاح ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان همچنین از ورود پتروشیمی گلستان به بورس، در آینده نزدیک خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان ضمن اشاره به حفظ استقلال دستگاه قضایی در تعامل با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان گفت: تعامل خوب با مسئولان دستگاه‌های اجرایی سبب شد مسائل مهم استان از جمله پتروشیمی در مسیر حل و فصل قرار بگیرد و هم اکنون به مرحله‌ای رسیده که پتروشیمی گلستان در آستانه ورود به بورس است. این مهم در راستای سفر رئیس قوه قضائیه و ورود رئیس جمهور و تعامل مشترک نمایندگان سه قوه در استان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت اجرایی هیئت مدیره جدید قبل از آ؛از سال ۱۴۰۲ گفت: آن‌گونه که عنوان شده است آغاز دوباره فعالیت‌های پتروشیمی گلستان تا ۴۰ هزار میلیارد تومان آورده برای استان داشته باشد.

در حال حاضر هلدینگ خلیج فارس طرف حساب ۹۰ هزار سهامدار پتروشیمی استان است.

براساس این گزارش ۲۶ آذرماه سال ۱۴۰۰ بود که رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان گلستان در خصوص پرونده کثیرالشاکی «پتروشیمی گلستان» دستور داد تا این موضوع به صورت ویژه بررسی شود و در همین زمینه هم اختیاراتی به دادگستری استان گلستان برای پیگیری پرونده داده شد.

۴ روز پس از سفر رئیس دستگاه قضا، رئیس کل دادگستری استان گلستان گزارش این پرونده را جهت تفویض اختیارات بیشتر به دفتر رئیس قوه قضائيه ارسال کرد.

با اقدامات قضایی، دی ماه ۱۴۰۰ هیئت کارشناسی شرکت پتروشیمی ایران، وضعیت طرح پتروشیمی گلستان، اعتبارات و سرمایه گذاری مورد نیاز برای راه‌اندازی پروژه را مورد بررسی قرار داد.

۹ مردادماه امسال نیز رئیس کل دادگستری استان گلستان، از آغاز تشریفات انتقال مدیریت پتروشیمی گلستان به سرمایه گذار جدید خبر داد. همچنین در راستای تعیین تکلیف این پروژه اسناد رسمی پتروشیمی گلستان به سرمایه گذار جدید واگذار شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا