اجتماعی

راه‌اندازی پایانه شرق نیازمند۲۰۰ میلیارد تومان است/۵۰۰میلیارد تومان بازگشت سرمایه در یک سال

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد آقامیری، عضو شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و دهمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه ترمینال شرق در مساحت ۳۰ هکتار اجرا شده است، گفت: علت راه اندازی این پایانه این بود که پایانه سابق باعث کندی حرکت و ایجاد ترافیک شده بود، مزایای راه‌اندازی پایانه شرق این است که در نقطه گره ای خارج از محدوده شهر تهران است و دسترسی بسیار خوبی را به بزرگراه های یاسینی، زین الدین، دماوند، تلو، لشگرک و امکان برنامه ریزی سفر برای اقصی نقاط کشور را ایجاد می کند.
وی افزود: طراحی پایانه هوشمند است و به نوعی اولین پایانه هوشمند به شمار می رود که از جارزنی و دلالی را در پایانه حذف می‌کند، قرار گرفتن در مجاور پارک جنگلی سرخه حصار و پیش بینی ایستگاه مترو در کنار آن از مزایای این پروژه است.
آقامیری با بیان اینکه با وجود تمام امکانات، پایانه بدون استفاده مانده است، یادآور شد: این پایانه با کمتر از ۲۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی خواهد شد، این پروژه در سال ۹۶ با ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان تکمیل می‌شد، اما امروز به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد، هرچند با ۲۰۰ میلیارد تومان می‌توان آن را راه‌اندازی کرد که اگر به بهره‌برداری برسد در سال آینده ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد برای شهرداری خواهد داشت و جزو درآمدهای پایدار است.
وی در پایان گفت: اگر یک کارگروه اقتصادی روی پایانه جدید شرق کار کند، می تواند از حداقل های این پروژه درآمد کسب کند، شهرداری با اخذ تسهیلات از بانک این پایانه را تکمیل کند و این موضوع را در اولویت قرار دهد چراکه سودآوری خواهد داشت، باید توجه کرد که این هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است؛ متأسفانه دوره قبلی مدیریت شهری با ترک فعل، این سرمایه ارزشمند را ناکارآمد گذاشتند؛ ضمن اینکه خسارت های فراوانی را هم طی این سالها به پروژه وارد کردند که انشاالله جبران شود و سرمایه ارزشمندی برای شهر تهران باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا