اجتماعی

هوای ناسالم از تلاش های مدیران سبقت گرفته / امیدواریم کیفیت خودرو‌ها بین المللی شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران رییس شورا، در جریان برگزاری یکصد و بیست و دومین جلسه علنی صحن شورای شهر تهران با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و امنیت ایران اسلامی با مرور رویدادهای مهم تاریخ کشور به روز ۲۷ ام دی ماه سالروز شهادت شهدای بزرگواری چون نواب صفوی، ذوالقدر، برادران واحدی و طهماسبی اشاره کرد و گفت: رژیم شاهنشاهی این شهدا را که از جرگه فداییان اسلام بودند در جریان مبارزه با رژیم طاغوتی در سال ۱۳۳۴ بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد اعدام کردند و اختناق شدیدی را در کشور حاکم ساختند.
 وی در ادامه به روز ۲۹ دی که بنام روز غزه نامگذاری شده اشاره کرد و افزود: غزه نماد مقاومت فلسطین در مقابل صهیونیسم است و مردم این خطه نه تنها در مقابل رژیم سفاک مقاومت کردند بلکه علیه اسراییل جنگیدند و در نبردشان پیروز شدند و امیدواریم هرچه زودتر این رژیم خونخوار و کودک کش از صفحه روزگار محو و شر آن از سر کشورهای مسلمان کوتاه شود.
چمران به عمق حقانیت مقاومت فلسطین تاکید کرد و گفت: دیدیم که ذهن های بیدار جهان در دل کشورهایی چون آمریکا و نقاط دیگر پرچم فلسطین بعنوان نماد مقاومت هرروز برافراشته می شود و این یک نویدی است برای ما که انشالله شاهد پیروزی نهایی ملت فلسطین و جبهه مقاومت باشیم.
مهدی چمران با اشاره به ۲۹ دی ماه که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده در انتقادی اظهار کرد: با توجه به آلودگی هوایی که گریبان شهرها بخصوص تهران را گرفته هفته هوای پاک چه مفهومی می تواند داشته باشد چرا که ما متاسفانه شاهد تداوم هوای ناپاک و ناسالم هستیم اما با این وجود برنامه هایی برای این هفته تدارک دیده می شود.
وی ادامه داد: برگزاری این چنین اقداماتی با چنین شعاری زمانی می تواند سودمند باشد که بتواند در واقعیت تاثیرات فراوانی در میزان کاهش و رفع آلایندگی های هوای شهرهای بزرگ کشور که دچار چنین مصیبت و مشکل بزرگ هستند صورت پذیرد.
رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: باید بر این روز تاکید کرد که به هوای پاک رسید اما چه کرده ایم تا به این هوا برسیم؟ نه اینکه کاری نشده اما امروز هوای ناپاک سبقت گرفته و تلاشی که باید صورت می‌گرفت در هیچ دوره ای به خوبی انجام نشده است؛ ما تلاش می کنیم و خود را به آب و آتش می‌زنیم که حداقل حمل و نقل عمومی را که شهرداری باید در آن جلودار باشد، به نتیجه برساند.
 وی افزود: ما باید تلاش های همه جانبه خود را به کار ببندیم چرا که ما در کشورمان سابقه ی انجام کارهای ناشدنی را داشتیم و داریم و معتقدیم که اگر یک برنامه ریزی درست وفق قانون تدوین شده صورت گیرد می توانیم چالش ها را مرتفع کنیم.
چمران به سالروز شهادت ۱۶ آتش نشان در جریان فروریختن ساختمان پلاسکو در ۳۰ دی ماه ۹۶ اشاره کرد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شهیدان اظهار کرد: این حادثه یکی از تلخ ترین رخدادهایی بود که آن را تجربه کردیم و امیدواریم با توصیه هایی که اعلام‌شد ما دیگر شاهد چنین حوادث ناگوار نباشیم.
 امیدواریم خودروهای تولیدی در سطح استاندارد بین المللی تولید شود
 مهدی چمران در حاشیه یکصد و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به یخبندان روزهای گذشته در تهران اظهار کرد: نباید سعی کنیم مشکلات را به دوش هم بیاندازیم و باید با هم‌پوشانی و ایجاد ظرفیت‌های جدید مشکلات را برطرف کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: قفل شدن شهر به دلیل برف و یخبندان بود و با تمام تلاش زحمتکشان شهرداری در این سرما، وقتی برف می بارد روند شن پاشی کُند و این مشکلات ایجاد می شود، گرچه باید سعی کنیم این مشکلات نیز پیش نیاید.
وی افزود: نه تنها زمان بارش برف بلکه حتی وقتی باران نیز می بارد ترافیک به علت کندی حرکت، سنگین تر می شود.
چمران تصریح کرد: اینکه بگوییم اتومبیل ها سالم هستند یا خیر و یا اینکه راهنمایی و رانندگی کار خود را انجام نمی دهد، درست نیست؛ چرا که به اعتقاد من راهنمایی و رانندگی وظیفه خود را انجام می‌دهد و شهرداری نیز تمام تلاش خود را به کار می گیرد.
وی با بیان اینکه امیدواریم خودروهای تولیدی در سطح استاندارد بین المللی تولید شود، گفت: وقتی برف می بارد همیشه این مشکلات وجود دارد و در برخی ایالت ها و کشورها نیز اینگونه است که بارش برف وضعیت بحرانی ایجاد می کند؛ لذا همه باید کنار هم مشکل را حل کنند و فرار از مسئولیت چاره کار نیست.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا