اجتماعی

افزایش واگن‌های مترو و ورود 2000 اتوبوس به ناوگان شهری تا یک سال و نیم آینده

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران درباره جلسه هم اندیشی اعضای شورا و شهردار تهران گفت: با توجه به اهمیت موضوع حمل و نقل و شرایط این روزهای شهر تهران، در این جلسه تمام اعضاء، شهردار تهران و برخی از معاونین شهرداری به بیان نکاتی درباره موضوع حمل و نقل پرداختند.
وی ادامه داد: گفتگوهای مفصلی در خصوص برنامه‌های پیش رو مربوط به مترو به ویژه خریدهایی که در این زمینه انجام شده، مطرح شد؛ در خصوص قراردادهایی که با چین برای ساخت و ارسال واگن‌های مترو منعقد شده در این باره، با معاون رئیس جمهور و واگن‌ سازی تهران هماهنگی‌هایی انجام شد تا با تسریع در پرداخت‌ها، حداکثر یک سال و نیم بعد این واگن‌ها به دست ما برسد.
رییس شورا در ادامه درباره تعمیر و اورهال یا نوسازی مترو و اتوبوس نیز بیان کرد: در خصوص مترو قرار شد اقدامات لازم درباره تعمیر و نوسازی‌ها انجام شود و در مورد تامین ناوگان اتوبوسرانی نیز باید تا 14 ماه آینده 2000 دستگاه اتوبوس از طریق وزارت کشور تحویل شهر تهران شود، تعدادی را خود شهرداری خریداری کرده و تعدادی هم بازسازی شده و مجددا در اختیار اتوبوسرانی قرار داده می‌شود؛ قراردادهایی هم در مورد ورود اتوبوس‌های برقی در میان مدت به ناوگان حمل و نقل شهر بسته شد.
مهدی چمران در ادامه افزود: بنا شد برای تامین کسری تعداد اتوبوس‌ها نیز ون‌هایی وارد کار شوند تا بتوان بخشی از این کسری‌ها تامین شود که قرارداد آن با خود وزارت صمت در حال انعقاد است؛ تعدادی هم خریداری شده و در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است.
 چمران در پایان با اشاره به موضوع بلیط اتوبوس و الکترونیکی کردن آن‌ها گفت: در این باره نیز گفتگوهایی انجام شد، هدف کاهش بار ترافیک و حمل و نقل و البته هوشمند سازی است.
گزارش تصویری نشست را در لینک زیر ببینید:
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا