اجتماعی

سوده نجفی: 11 مرکز ناایمن درمانی در سطح شهر وجود دارد که بحران ساز شده‌اند

سوده نجفی به مناسبت ششمین سالگرد شهادت آتش‌‌نشانان ساختمان پلاسکو در یک برنامه زنده تلویزیون در شبکه سلامت ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه تلخ آتش‌سوزی یاد و خاطره آن آتش‌نشانان را گرامی‌ داشت و گفت: درباره ساختمان های نا ایمن موجود در شهر تهران بنده به دفعات در صحن علنی شورای شهر نکاتی را در مورد رسیدگی به آنها که بسیار مهم و حائز اهمیت است تذکر‌ دادم.

به گزارش ساختمان آنلاین، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه نسبت به موضوع ساختمان های ناایمن درگذشته شاهد بی‌ توجهی‌هایی بودیم گفت: در دوره چهارم شورای شهر مصوبه‌ای در تاریخ ۹۵/۶/۲۳ تحت عنوان توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به تصویب رسید که در آن سازمان سازمان آتش‌نشانی موظف شد به صورت دوره‌ای از ساختمان‌ها بازدید داشته باشد و نواقص و مشکلات را به مالک و شهرداری منطقه ابلاغ کنند.

عضو شورای شهر با بیان اینکه در این مصوبه ساختمان‌ها به ۳ دسته تقسیم شدند افزود: ساختمان‌های پرخطر که باید یک‌ بار در سال بازدید شوند، ساختمان‌های میان خطر هر ۳سال یکبار و ساختمان خیلی کم‌خطر که در طول ۱۰ سال باید یکبار مورد بررسی قرار گیرند.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این مصوبه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مکلف شده است قبل از زمان صدور پروانه ساختمانی برای کلیه اماکن دستورالعمل ایمنی ساختمان را به مالکان ابلاغ و در پروانه ساختمان درج کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به بازدید‌های خود از شهر تهران گفت: در شهر تهران ۱۲۹ ساختمان ناایمن و پرخطر وجود دارد که اگر در هرکدام از آنها حادثه‌ای رخ دهد منجر به بحران خواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه این ساختمان‌های نا‌ایمن شامل ساختمان‌های تجاری، خدماتی و حتی درمان نیز می‌شود یادآور شد: ۱۱ مرکز ناایمن درمانی در سطح شهر تهران وجود دارد که بحران‌ساز شده‌اند.

نجفی ادامه داد: با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی از شهروندان برای انجام کارهای خود به این ساختمان‌ها مراجعه می‌کنند و از وضعیت ناایمنی ساختمان هیچ اطلاعی ندارند لذا ضرورت دارد اسامی این ساختمان‌ها توسط مراجع مربوطه اطلاع‌رسانی شود تا هم‌ شهروندان از وضعیت ساختمان‌هایی که در آن تردد می‌کنند مطلع شوند و هم‌ مالکان نسبت به رفع بحران ناایمنی ساختمان اقدام کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا