اجتماعی

خطر ریزش کوه در محورهای شمالی همچنان وجود دارد

سردار سید تیمور حسینی جانشین فرماندهی پلیس راهور فراجا با اشاره به افزایش آمار ۱۳ درصدی تردد ها در روزهای ابتدایی تعطیلات نوروزی که از ۲۴ اسفند ماه آغاز شده بود گفت: آمارهای به دست رسیده نشان میدهد افزایش ترددهایی که امسال با آن مواجه هستیم بیشتر مربوط به محورهای استان مازندران، بوشهر، فارس، خراسان رضوی و کرمان می باشد.

به گزارش ساختمان آنلاین، جانشین فرماندهی پلیس راهور فراجا با ابراز تأسف نسبت به اتفاقات روزهای گذشته که در محورهای شمالی کشور مانند چالوس و هراز رخ داده افزود: طی روزهای گذشته بر اثر تداوم بارش برف و باران در محور های شمالی کشور از جمله محور چالوس ده فقره ریزش و محور هراز سه فقره ریزش سنگ مواجه بوده ایم که در جریان رخ دادن این ریزش در روز قبل دو نفر از هموطنان خود را که سرنشین یک خودرو پژوپارس بودند از دست دادیم.

سردار حسینی در ادامه نسبت به دلایل اصلی بروز ریزش سنگ در محورهای شمالی که جنس زمین و استمرار بارش‌هاست تاکید کرده و گفت: بنابر تشخیص وقوع حادثه و تکرار ریزش سنگ در جاده‌ها شب گذشته بدون اطلاع قبلی به علت شدت بارش برف و باران محورهای مذکور را مسدود کرده تا بتوانیم از وقوع حوادث و سوانح احتمالی جلوگیری کنیم.

ایشان تصریح کرد؛ طی گزارش های به دست رسیده از سازمان هوا شناسناسی همچنان در روزهای آینده مجدد شاهد بارش شدید برف و باران در محورهای پر تردد کشور خواهیم بود، لزا قطعا اجرای تمهیدات ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده و بعد از تصمیم گیری تمهیدات لازم را به اطلاع مردم عزیزمان خواهیم رساند.

جانشین فرماندهی پلیس راهور فراجا در انتها با اعلام اینکه طی دو روز آینده حجم بارش‌ها در استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی افزایشی خواهد بود و در این خصوص نیز تمهیدات لازم باید سریعا اجرا شوند گفت: از تمامی عزیزانی که قست سفر به استانهای پر بارش و محورهای پر خطر مانند چالوس، هراز،خراسان رضوی و جنوبی، فارس، بوشهر، اصفهان و کرمان را دارند تقاضا میکنیم در صورت امکان سفرهای غیر ضروری خود را به روزهای بعد موکول و در غیر این صورت ابتدا از سلامت فنی خودروی خود مطمئن و از داشتن لوازم مورد نیاز در چنین شرایطی مانند زنجیر چرخ، داشتن سوخت کافی مطمئن و بدانند بستن کمربند ایمنی لازم و از سرعت غیر مجاز و حرکت در حالت خواب آلودگی به شدت اجتناب نمایند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا