اجتماعی

چاپ بن‌های جعلی تا واگذاری غرفه‌ها بدون مزایده در گزارش حسابرسی فروشگاه شهروند

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرسی سال های 96 تا 99 شرکت خدماتی کالای شهروند در صحن شورا گفت: در این گزارش ایرادات بنیادین و بزرگی در خصوص فعالیت و عملکرد شرکت خدماتی کالای شهروند در سال های مورد نظر منعکس شده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، میثم مظفر در یکصد و سی امین جلسه شورای ششم در جریان بررسی گزارش حسابرسی سال های 96 تا 99 شرکت خدماتی کالای شهروند گفت: در سال های 96 تا 99 از بن های جعلی در خرید از فروشگاه های شهروند استفاده شده و یا از بن های تکراری و خرج شده ، مجدد استفاده شده و هیچ سیستم کنترل داخلی جهت جلوگیری از این سوء استفاده های بزرگ پیش بینی نشده، باید در خصوص طراحی و استقرار سیستم کنترلی مناسب و جلوگیری از این امر اقدام شود.
وی افزود: بدهی 50 میلیارد تومانی شهرداری به شرکت خدماتی شهروند که ارزش روز آن حدود 120 میلیارد تومان است باید تعیین تکلیف و پرداخت شود و از سود بانکی روزشمار آن ممانعت بعمل آید.
مظفر با تاکید بر لزوم اخذ مجوز از شورا جهت تاسیس شرکت و توسعه ساختار در شهرداری تشریح کرد: شرکت کالای شهروند بدون تشریفات قانونی و اخذ مجوزات لازم بصورت غیر قانونی اقدام به تاسیس شرکت شهروند ایرانیان با مشارکت 30 درصد سهام متعلق به شهروند و 70 درصد متعلق به بخش خصوصی نموده که حتی مدارک و مستندات مورد لزوم از جمله نحوه و چگونگی تعیین درصد سهم فروشگاه شهروند نیز ارائه نشده و یک تخلف آشکار رخ داده است.
رئیس کمیته بودجه افزود: در رابطه با نحوه انتخاب و انعقاد قرارداد با شرکت بیمه سرمد رعایت صرفه و صلاح شرکت شهروند در این قرارداد محل بحث است، همچنین مطالبات سنواتی شرکت به ارزش 5.5 میلیارد تومان وصول نشده و بدهی سنواتی شرکت به ارزش 11.3 میلیارد تومان پرداخت نشده است.
وی با اشاره به صدورحکم تخلیه فروشگاه های چیذر، تهران نو، جمهوری و ترکمنستان تشریح کرد: بی تدبیری مدیریتی درخصوص اجاره این فروشگاه ها که حکم تخلیه آنها در سنوات گذشته صادر شده نمایان است، همچنین تا تاریخ تهیه این گزارش اسناد مالکیت ساختمان دفتر مرکزی و ساختمان دارآباد، همچنین سند مالکیت تعداد 10 فقره املاک انتقالی از شهرداری به نام شرکت منتقل نشده است.
مظفر ادامه داد: شرکت فاقد دستورالعمل های مناسب جهت استفاده بهینه از امکانات در اختیار و انجام هزینه ها است و مفاد آیین نامه های مالی ، معاملاتی و دستورالعمل نحوه پذیرش تامین کنندگان شرکت در برخی موارد رعایت نشده و در سال های 96 تا 99 فروش ضایعات و واگذاری برخی از غرفه ها در فروشگاه های شهروند بدون اخذ نظر کارشناس رسمی دادگستری و بدون برگزاری مزایده صورت پذیرفته که تخلفی واضح است.
عضو شورا همچنین در ارتباط با قراردادهای منعقده با شرکت‌های پارس گل تجارت آسیا، رهنما گستر امین و نوید پخش ارمغان نیز گفت: در این قراردادها صرفه و صلاح شرکت شهروند رعایت نشده است.
در پایان میثم مظفر با اشاره به شرایط نابسامان موجود خاطرنشان کرد: انتظار داریم در این دوره مدیریتی نظم و انضباط مالی به شرکت شهروند برگردد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا