اجتماعی

آخوندی خبر داد:آماده شدن گزارش‌های نظارتی شورا درباره عملکرد شهرداری

به گزارش ساختمان آنلاین: محمد آخوندی با بیان اینکه نظارت و حسابرسی بر چگونگی اجرای ردیف‌های بودجه‌ای یکی از مهم‌ترین وظایف قانونی شورای اسلامی شهر تهران است، گفت: نظارت و حسابرسی از دو منظر دارای اهمیت است یک اینکه واحدهای اجرایی دائماً خود را در تیررس رصد و ارزیابی نهاد نظارتی می بینند و دوم شفافیت لازم برای گزارش‌دهی به مردم و نهادهای نظارتی فراهم خواهد شد.

وی نظارت و کنترل را مطالبه ای جدی در بین اعضاء شورای اسلامی شهر تهران و به‌ویژه کمیسیون برنامه‌وبودجه دانست و بیان داشت: انجام حسابرسی چهارساله دوره مدیریت پنجم شهری و تهیه ۳۰۶ گزارش در این خصوص نشان دهنده عزم جدی نمایندگان برای شفاف بودن مسائل مالی در شهرداری است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: هم‌اکنون مردم تهران چشم‌انتظار دیدن کارنامه عملکردی نمایندگان خود در این دوره از مدیریت شهری هستند که تحقق آن با ارائه گزارش‌های نظارتی میسر خواهد شد.

آخوندی ادامه داد: گزارش‌های نظارتی تا پیش از دوره پنجم به‌صورت جدی مورد توجه مدیران شهر قرار داشت به‌طوری که شورا پس از تصویب بودجه سالانه مبادرت به گزارش‌گیری سه‌ماهه از پروژه‌ها و ردیف‌های مستمر و غیرمستمر براساس پیشرفت فیزیکی طرح ها و پیشرفت ریالی می‌کرد و از طریق سامانه کنترل پروژه به‌صورت لحظه‌ای به تحلیل روند امور می‌پرداخت.

وی تاکید کرد: این فرایند درحالی‌که تأثیر مستقیمی بر روند روبه‌رشد عملیات اجرا داشت متأسفانه یکباره در دوره پنجم مدیریت شهری با سکون روبه‌رو شد و دیگر هیچ‌گونه آماری ازاین‌دست گزارش‌ها در اختیار مردم قرار نگرفت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نظارت به‌عنوان یکی از کلیدواژه‌های اساسی از سوی کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم موردتوجه قرار گرفته است، گفت: بر همین اساس احیای گزارش‌های نظارتی را در دستور کار قرار دادیم تا در کنار گزارش‌های حسابرسی سال‌های ۹۶تا ۹۹گزارش‌های نظارتی در صحن شورا ارائه شوند.

وی ادامه داد: کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر تهران به‌دنبال آن است که وضعیت طرح ها به‌صورت لحظه‌ای قابل رصد بوده و به‌عنوان یک ویترین و داشبورد مدیریتی در معرض دید نمایندگان مردم در شورا و شهروندان قرار گیرد. این حق مردم است که از آخرین وضعیت طرح ها مطلع باشند. در این گزارش‌ها مشخص می‌شود که چه اتفاقی برای ردیف‌های مصوب و طرح هایی که در شهر تهران تعریف شده افتاده که این یعنی شفافیت عملی.

آخوندی از آماده شدن گزارش های نظارتی توسط کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خبر داد و گفت: توجه به این نکته ضروری است که گزارش نظارتی ۶ حوزه مأموریتی شهرداری تهران در معاونت‌های تخصصی به تفکیک طرح های مستمر و غیرمستمر آماده شده و پس از تعطیلات شورا به تفکیک هر معاونت در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در پایان اظهار داشت: با کمک همکاران در کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر تهران پرده‌ها را از پیش‌روی طرح ها کنار خواهیم زد تا برخلاف دوره پنجم مدیریت شهری، مردم جریان خدمت را لمس کنند و بر این نکته واقف شوند که نمایندگانشان در شورا به معنی واقعی به نقش نمایندگی خود به‌درستی می‌پردازند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا