اجتماعی

آمادگی شهرداری منطقه ۲۰ جهت احداث مجموعه‌ای مشابه تپه‌های عباس‌آباد در شهر ری

شهردار منطقه ۲۰ از آمادگی شهرداری منطقه ۲۰ جهت احداث مجموعه‌ای مشابه تپه‌های عباس‌آباد در شهر ری خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ساختمان آنلاین، محمد ناظم رضوی در آیین احداث فاز یک کمربند سبز شهر تهران به مساحت ۵۰۰ هکتار گفت: در طول دوره مسئولیت بنده در شهرداری منطقه ۲۰، اتفاقات خوبی در حوزه توسعه فضای سبز افتاده و از مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران قدردانی می‌کنم که نگاه ویژه‌ای را به مناطق جنوبی شهر تهران به‌ویژه شهر ری داشته است.

وی با اشاره به بازپیرایی کوه‌های بی‌بی شهربانو و مجموعه سیمان در شهرری اظهارکرد: نازیبایی‌هایی را در ضلع شرقی بزرگراه امام علی (ع) در منطقه ۲۰ شاهد بودیم که با تلاش‌های صورت گرفته اقدامات خوبی برای رفع آن‌ها انجام گرفته است.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به همراهی و همکاری شهرداری این منطقه با مجموعه کارخانه سیمان ری گفت: بخشی از کوه‌های پیرامون کارخانه به شهرداری تهران واگذار شد و در این باب نیز سازمان بوستان‌ها اقدام به درختکاری در محوطه کوه‌ها کرده است. این مساله می‌تواند مانع از بین بردن کوه‌های این محدوده شود.

ناظم رضوی افزود: سه گروه از پروژه جنگل‌کاری بی‌بی شهربانو خرسند خواهند شد؛ گروه اول مردم و طرفداران محیط زیست، گروه دوم دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری و گروه سوم طرفداران ورزش و کوهنوردی.

وی از آمادگی شهرداری منطقه ۲۰ جهت احداث مجموعه‌ای مشابه تپه‌های عباس‌آباد در شهر ری خبر داد و گفت: ما این آمادگی را داریم که این فضا را در منطقه ایجاد کنیم.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به ایستگاه مترو صفائیه در مقابل کارخانه سیمان ری اظهار کرد: با تبدیل شدن این کارخانه به موزه سیمان، راه‌اندازی این ایستگاه می‌تواند شرایط خوبی را جهت جابجایی مسافران و حضور آن‌ها در موزه کارخانه سیمان فراهم کند.

شهردار منطقه ۲۰ در ادامه از  پیشنهاد یک سرمایه گذار مبنی بر تولید انرژی خورشیدی در منطقه ۲۰ خبر داد و گفت: در صورت انجام توافقات می‌توان با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران اقدام به این کار کرد. این امر می‌تواند نقش بسزایی را در روشنایی سطح معابر منطقه ایفا کند.

وی از پیشنهاد دیگری مبنی بر احداث شهرک گلخانه‌ای در منطقه ری نیز خبرداد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا