اجتماعی

برنامه چهارم شهرداری باید قابلیت اجرا داشته باشد

به گزارش ساختمان آنلاین: بررسی يك فوريت طرح سند الزامات تدوين برنامه چهارم شهرداری تهران در هشتاد و پنجمین جلسه شورا صورت گرفت.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در توضیح این طرح اظهار داشت: برنامه و چشم انداز از الزامات است چراکه باید بدانیم که می خواهیم چه کنیم. اما اصل برنامه اینست که  قابلیت اجرا داشته باشد. اما متاسفانه ما هنگام برنامه نوشتن ایده آل فکر می کنیم و درنتیجه می بینیم یا اعتبار نیست یا قانونی نیست و لذا برنامه اجرا نخواهد شد.
در ادامه مهدی اقراریان نیز افزود: واقعا مسئله و دغدغه ما برنامه ریزی است که برای آن نیازمند تعامل و همکفری هستیم تا برنامه قابل پیاده سازی باشد.
او با اشاره به این سخن رهبری که «تا چشم انداز برای خود تعریف نکنیم هیچ کار درستی صورت نخواهد گرفت» گفت: کمیسیون برنامه و بودجه، چهارچوب را ارائه کرد، اما چشم انداز و سیاست گذاری مشخصی نداریم. امروز تهران با بحران ها و چالش های متفاوتی مواجه است اما چارچوب بدون چشم انداز یک خلاء بزرگ را ایجاد میکند.
اقراریان ادامه داد: موضوع دیگر زمان است. برای این برنامه 4 سال زمان در نظر گرفته شده درحالی که یک سال از شورای ششم گذشته است.
پرویز سروری نیز اظهار داشت: موضوع ما فوریت است و نه محتوی لذا بهتر است که این سنت بررسی محتوی هنگام فوریت را رسمی نکنیم. مطالب خوب دوستان باید در جایی بیان شود که موضوع محتوی است.
در نهایت یک فوریت این طرح با 20 رای موافق تصویب شد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا