اجتماعی

شهرداران نواحی بی وقفه و شبانه‌روزی بدنبال رفع مشکلات ناحیه خود باشند

جلسه نظارت میدانی و ستادی شهرداری منطقه 15 با حضور عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، مدیران کل این معاونت، شهردار و مدیران منطقه 15 برگزار شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت هماهنگی و امور مناطق عباس شعبانی ضمن بازدید میدانی از پروژه های در دست افتتاح و در حال انجام این منطقه با بیان اینکه در همه ی امور منطقه باید بصورت ریزبینانه و جزئی نگر برنامه ریزی و عمل نماییم تأکید کرد:این روند باید در پایین ترین سطح سازمان تعمیم پیدا کند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهر تهران با بیان اینکه مباحث مربوط به ایمنی در شهر تهران دوره میانسالی و کهنسالی را طی می کند، تهیه چک لیست های کنترلی را در مباحث ایمنی مناطق از واجبات هر منطقه خواند و افزود؛ تمامی صورت وضعیت های مناطق باید تاییدیه HSEرا دارا باشند و بدون تایید HSE هیچ گونه فعالیت اجرایی در مناطق صورت نخواهد گرفت.

وی در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته توسط همکاران منطقه 15 افزود؛ خدمت به شهروندان قسمت های جنوبی شهر برکات خاص خود را دارد و مردم این نقاط از شهر قدردان جزئی ترین خدمت شما در همه ی امور هستند. وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی برای خدمت بیشتر به این نقاط محروم در شهر صورت گرفته است افزود؛ این نقاط و گوشه های محروم در شهر بستر انقلاب اسلامی را با اهداء فرزندان شهید خود فراهم آورده اند و ما در خدمت به مردم مناطق جنوبی و در همه ی امور شهر مدیون خون شهداء هستیم و با خدمت و تعهد صادقانه باید خون شهداء را پاس بداریم.

عباس شعبانی در ادامه افزود؛ در منطقه 15 با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه باید یک برنامه دو هفته ای در خصوص احصاء املاک مشمول قانون “بند ت” و اطلاع دقیق مالکین از مزایای این طرح صورت گیرد که به ارتقاء عملکرد این منطقه منتهی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی جامع شهر تهران در حال بازنگری است افزود: مناطق باید نیاز های خود را در طرح تفضیلی جدید احصاء و تا رسیدن به مرحله تصویب پیگیری نمایند و نقش مناطق در بازنگری این طرح را بسیار جدی و پرنگ خواند.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه تمامی تجهیزاتی که توسط سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران تأمین شده اند تحویل مناطق هستند، تأکید کرد: مسئول اول این تجهیزات مناطق هستند و در بروز همه ی حوادث و مشکلات شهردار منطقه شخص اول در پاسخگویی و پیگیری است و شهردار و عوامل منطقه در خصوص هرگونه چالش و حادثه ای باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

شعبانی گفت: برنامه ایی که ما در اداره ی امور شهر به مردم می دهیم تعهد ماست و برنامه سال 1402 که خواستگاه مردمی داشت تعهد ما به مردم خواهد بود و هرگونه کاستی و ضعف در اجرای این برنامه شدت عمل های لازم را در پی دارد و یکی از شاخص های اصلی ارزیابی شهرداران مناطق میزان تحقق این برنامه هاست و ما همه ی همت خود را می گماریم که به تعدمان به مردم و شهر پایبند باشیم.وی افزود؛ با توجه به اینکه شهرداری تهران به سمت میانسالی می رود لزوم جانشین پروری،کادرسازی و تربیت نیروی متخصص در همه ی مناطق بصورت جدی احساس می شود که در این زمینه نیازمندیم برنامه ریزی جدی صورت پذیرد.معاون هماهنگی و امور مناطق نقش شهرداران نواحی را در لبه ی جلویی خدمت به مردم شهر یک نقش جدی و پرنگ خواند و تأکید کرد؛ شهرداران نواحی از مهم ترین افراد خدمت رسان در شهرداری تهران هستند که باید بصورت بی وقفه و شبانه روزی بدنبال رفع موانع و مشکلات در ناحیه خود باشند که اینگونه عملکرد تکریم ارباب رجوع را در لبه ی خدمت در شهر در پی دارد.

محمد شیری شهردار منطقه 15 تهران با ارائه گزارشی از ظرفیت های مهم این منطقه در این نظارت میدانی و ستادی گفت: منطقه 15 با داشتن 176 کیلومتر حریم از مناطقی است که پیچیده ترین مشکلات را دارا می باشد و مهم ترین چالش های این منطقه را وجود بافت فرسوده و پایین بودن وضعیت سکونتگاهی منطقه و همچنین بروز تخلفات در حریم منطقه خواند که نیازمند پشتوانه های محکم قانونی در عملکرد هایی اجرایی در این خصوص می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه منطقه 15 به مرکز ضایعات شهر تهران بدل شده است افزود؛در حال پیگیری قانونی برای رفع این معضل در منطقه هستیم. شهردار منطقه 15 در ادامه این نظارت میدانی و ستادی گفت: در خصوص تملک املاک معارض پروژه بزرگراه شهید شوشتری تاکنون 23 ملک را تملک کرده ایم که تا رفع کامل معارضین این پروژه ،پیگیری های ویژه ادامه خواهد یافت.

محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه 13 با همراهی معاون فنی و عمرانی این منطقه با حضور در این جلسه گزارشاتی را از رفع نواقص و پیگیری ویژه معضلات شهری مطرح شده در نظارت ستادی منطقه 13 در هفته گذشته ارائه و از تشکیل دو جلسه فوری با حضور مدیران اجرایی این منطقه برای احصاء امور مطرح شده خبرداد.

در ادامه این جلسه مهدی شریفیان مدیرکل برنامه ریزی وسرمایه انسانی و سید محمد فیاض مدیر کل هماهنگی، نظارت و کنترل معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و مهدی امیر آبادی مدیرکل دفتر پایش کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد گزارشاتی را درخصوص وضعیت پروژه های منطقه 15 در حوزه های مختلف و بویژه حوزه های خدمات شهری و نگهداشت شهر هم چنین رسیدگی به وضعیت پیام های 137 در این منطقه ارائه کردند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در خاتمه این بازدید با حضور در منزل همسر و مادر شهیدان ارجمند عین الله و سعید جوادیان به دیدار و دلجویی از این خانواده شهیدان گرانقدر پرداخت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا