اجتماعی

تقاطع‌ها، تکمیل کننده شریان‌های شهری هستند/ 98 پروژه را با قرض هم شده، در دو سال تکمیل خواهیم کرد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، آیین آغاز عملیات احداث و تکمیل ۲۳ تقاطع غیر همسطح، با حضور مهدی چمران رئیس شورا، حجت‌الاسلام آقامیری عضو شورا، زاکانی شهردار تهران، شعبانی معاون فنی عمرانی شهرداری، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری، سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک، علی اصغر کمالی زاده شهردار منطقه چهار شهرداری تهران و سایر مدیران شهری برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با گرامی داشت ۹ دی، سالروز سربلندی مردم ایران و شهادت سردار سلیمانی به عنوان افتخار ملت، گفت: در رفع ترافیک شهر تهران کارهای بسیاری باید انجام داد از جمله این کارها تکمیل تقاطع های غیر همسطح در شهر تهران است.
چمران ادامه داد: تقاطع هایی که قرار است در تکمیل شریان های اصلی شهر نقش آفرین باشند و گفته شده که در طول ۳ سال انجام شود می‌توان با همت و تلاش در مدت کمتری این پروژها را انجام داد تا بتوانیم رضایتمندی مندی مردم را جلب کنیم .
چمران تصریح کرد: حتی با قرض هم که شده می‌باید هرچه سریع‌تر این تقاطع‌ها را تکمیل و تحویل شهروندان داد لذا تلاش خواهیم کرد همه این ۹۸ پروژه را ظرف ۲ سال تکمیل کنیم.
وی افزود: حتی مقدار بنزینی که از این راه صرفه‌جویی می‌شود، می‌تواند پاسخگوی هزینه‌ها باشد.
چمران در ادامه گفت: این تقاطع ها می‌تواند درصرفه زمان و سوخت و آلودگی هوا بسیار حائز اهمیت باشند و اصرار بنده برای افتتاح زودتر این پروژه ها هم در این خصوص است.
وی افزود: ظرفیت همه بزرگراه‌ها و خیابان‌ها با این میزان اتومبیلى که وارد مى شود کم است و باید به طرق مختلف از حرکت ها بکاهیم که یکی از روش ها، هوشمندسازى است.
رئیس شورا در پایان گفت: در ایام رحلت دکتر عباس شیبانی هستیم که ایشان در خصوص آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران همیشه بر این موضوع تاکید داشت که با تولید هر خودروی جديد یک خودروی فرسوده از سطح شهر خارج شود تا در هوای پاک برای مردم بتوانیم عمل کرد خوبی داشته باشیم.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا