اجتماعی

سروری : شوراها ارتباط مستقیمی با روستا و عشایر دارند

به گزارش ساختمان آنلاین: پرویز سروری رئیس شورای عالی استانها با صدور پیامی به مناسبت ۱۵ مهر ماه روز ملی “روستا و عشایر” گفت: شوراها ارتباط مستقیمی با روستا و عشایر و مسائلی چون کشاورزی و دامداری و مسئله مهم امنیت غذایی دارند که این امر بیانگر اهمیت نقش شوراها به ویژه شوراهای روستااست.
در متن پیام آمده است:
روستاها و مناطق عشایری به عنوان کانون‌های تولید، در تأمین امنیت غذایی و کمک به توسعه اقتصادی کشور، نقش بسزایی دارند و در این بین، افزایش مشارکت‌های روستاییان و عشایر در امور مرتبط با زندگی آنان و بهره‌گیری از توانمندی‌های بالقوه شوراهای اسلامی و دهیاران از اصول اساسی و ضروریات دست‌یابی به موفقیت‌های چشمگیر در عمران و آبادانی روستاها و بالا بردن بهره‌وری در تولید عشایر به شمار می‌روند.
قطعاً شوراها ارتباط مستقیمی با روستا وعشایر و مسائلی چون کشاورزی و دامداری و مسئله مهم امنیت غذایی دارند که این امر بیانگر اهمیت نقش شوراها به ویژه شوراهای روستا در حل مسائل و چالش‌های پیش‌روی مناطق روستایی و عشایری دارد.
ما در شورای عالی استان‌ها نیز نمایندگانی از روستاها داریم که بدون شک بیانگر جامعیت این بالاترین نهاد شورایی کشور است و می‌تواند در حل مشکلات روستاییان و عشایر مثمر ثمر باشد.
اینجانب ۱۵ مهرماه روز ملی “روستا و عشایر” را به روستاییان و عشایر عزیز، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران سراسر کشور تبریک عرض نموده و امیدوارم با توجه به ظرفیت‌های ارزشمندی که روستاها و عشایر در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و بویژه بخش گردشگری دارند، بتوانیم با مشارکت شوراهای اسلامی روستا و همیاری روستانشینان و عشایر عزیز، شاهد ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای کشور باشیم.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا