اجتماعیراه و شهرسازیمجله خبری

پیام وزیر راه و شهرسازی به اجلاس بیست و هفتم هیأت عمومی

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی پیامی به شرح زیر به بیست و هفتمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ارسال کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی پیامی به شرح زیر به بیست و هفتمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ارسال کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به روان پاک و پرفتوح حضرت امام خمینی(ره) و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری(مد) و علو درجات برای مهندسان شهید و پیشکسوتان مهندسی و آرزوی توفیق برای تک‌تک مهندسان و دست‌اندرکاران صنعت ساختمان در همه حوزه های تخصصی.

برگزاری پنجمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان را در دوره نهم توفیقی برای جامعه مهندسی کشور می‌دانیم و امید آن می‌رود که با مشارکت همه جانبه و متناظر با اهداف مندرج در قانون نظام مهندسی در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ارتقاء کیفیت و اقتصاد بهینه فرایند ساخت‌وساز باشیم.

در این فرصت پیش‌آمده، لازم است به نکاتی چند و مرتبط با فعالیت‌های گوناگون سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان اشاره شود:

_ حدود سه دهه از تجربه‌اندوزی سازمان می‌گذرد که لازم است نسبت به بازنگری و احتمالاً تغییر در کلیات یا برخی جزئیات ساختار نظام مهندسی به عنوان یک گام استراتژیک اقدام دقیق و موشکافانه به عمل آورده شود.

_ در عصری که شکوفایی‌های علمی و فنی به سرعت در حال گسترش است، لازم است سازمان نظام مهندسی خود را برای هماهنگ ساختن با تحولات روزآمد بیش از پیش آماده سازد و زمینه‌های آگاهی‌بخشی به این قبیل رویکردهای نوین را فراهم آورده شود.

_ لازم است هدف‌گیری در خدمات مهندسی تأمین‌کننده ایمنی و عملکرد مطلوب ساختمان‌ها باشد.

_ در کشور حادثه‌خیز ایران لازم است به آثار و تبعات مقدم و مؤخر حوادث طبیعی و از آن‌جمله زلزله به‌طور مستمر توجه و در همه زمینه‌های مرتبط گام‌های نوآورانه و موثری برداشته شود.

_ همکاری در تولیدات استاندارد برای همه زمینه‌ها و صنایع خرد و کلان مربوط به فرایند ساخت‌وساز و در همه رشته‌های تخصصی هفت‌گانه امری اجتناب‌ناپذیر است که شایسته است مهندسان جوان به این عرصه ورود نمایند.

_ یکی از موارد مهم و تضمین‌کننده پیشرفت واقعی توجه به حوزه اخلاق مهندسی است که زمینه‌ساز ریشه‌کن ساختن هرگونه فساد و رانت‌خواری خواهد بود.

_ معماری ایرانی چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام یکی از مبانی افتخارات ملی است که باید ضمن حفظ ریشه‌های کهن آن نسبت به نوآوری و طرح‌های بهینه اقدام مستمری به عمل آورده‌ شود تا بتوان گفت معماری و شهرسازی زمین‌گرا به‌مثابه شالوده زوال یا کاهش آسیب‌های بوم‌زیست خواهد شد.

_ باید مهندسان به‌نحوی امور مهندسی را عملیاتی کنند که سطوح تاب‌آوری در همه عرصه‌های مهندسی ارتقاء یابد.

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از شما عزیزان و کلیه دست‌اندرکاران سازمان و شورای مرکزی و سازمان استان‌ها، امید است همگان دست در دست هم برای آبادانی پایدار کشور موفق و موید به تاییدات الهی باشید.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا