اجتماعی

پلیس و قوه قضاییه به موضوع مافیای دست‌فروشی ورود کنند

به گزارش ساختمان آنلاین:  علیرضا نادعلی با اشاره به وجود مافیای دست‌فروشی در شهر تهران اظهار کرد: وجود مافیا به این معنا نیست که هرکسی دست فروشی می‌کند عضوی از مافیاست اما تجربه نشان داده که دست‌های پشت پرده از نیاز طبقه متوسط و ضعیف که به دنبال این هستند از دست فروشی امرار معاش کنند سوء استفاده کرده و با انجام برخی حمایت‌ها، چنین گروهای مافیایی ایجاد می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این مطلب افزود: در این زمینه مدیریت شهری می تواند دست‌فروشان و کسانی که با بساط‌گستری، شهر را دچار به هم ریختگی می‌کنند، به سامان‌بازارها که دارای غرفه هستند، انتقال دهند. هرچند در این زمینه نیز برخی استقبال می‌کنند و برخی دیگر خیر.

وی با اشاره به ایجاد بایدها و نبایدها بر اساس قوانین کشور، یادآور شد: اگر فعالیت دست‌فروشان بدون اعمال نظارت باشد، افرادی که پروانه کسب دارند و مالیات و کرایه ملک پرداخت می‌کنند، امکان حیات اقتصادی نخواهند داشت.

نادعلی تأکید کرد: برای مقابله با مافیا، پلیس و قوه قضاییه باید وارد عمل شوند، افراد را شناسایی کنند و با هدف‌گذاری روی این موضوع، به اصلاح این وضعیت بپردازند.

وی درخصوص سخنانی که در رابطه با لایحه ساماندهی دست‌فروشان که در گذشته مطرح شده بود، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری در ساماندهی دست‌فروشان از تجربه‌هایی که در گذشته داشته، استفاده کرده و دقت لازم را داشته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: برخی صحبت‌ها می‌شود که شاید امکان اجرای آن نباشد چون هم باید به دست‌فروشان و هم مردم که در فضای فعالیت دست فروشان تردد می‌کنند، توجه و دقت کافی صورت بگیرد.

گفتنی است داوود گودرزی رئیس بازرسی شهرداری تهران نیز پیش از این از پیگیری رفع مشکل مافیای دست‌فروشی خبر داده و تأکید کرده بود؛ محله به محله و منطقه به منطقه این موضوع را رصد می‌کنیم و در این زمینه از فضاهای شلوغ‌تر آغاز کرده ایم و شرکت ساماندهی مشاغل نیز به عنوان متولی، این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اعلام کرده بود: هدف این است که هم کسبه و صاحبان مغازه‌ها کار خود را انجام دهند، هم آنهایی که دست فروشی می‌کنند راه کسب درآمدشان محدود نشود و هم برای عبور و مرور مردم ممانعتی به وجود نیاید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا