اجتماعی

ارایه به موقع گزارشات حسابرسی در راستای تسریع در برگزاری مجامع سال ۱۴۰۱

مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران گفت: با توجه به اینکه آستانه برگزاری مجامع و شورای سالیانه شرکت ها و سازمان مربوط به سال 1401 هستیم می بایست موسسات حسابرسی مستقل و منتخب شورا پیرامون ارایه به موقع گزارشات حسابرسی اقدام نمایند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران ابراهیم باقی در جلسه با ۱۷ موسسه حسابرسی مستقل و منتخب شورای اسلامی شهر تهران گفت: در راستای تسریع در برگزاری مجامع سال ۱۴۰۱ می بایست گزارشات حسابرسی به موقع ارایه شود و لذا این جلسه برای هماهنگی در این امر برگزار می شود.

باقی در ادامه افزود: خوشبختانه در خصوص یکپارچه سازی و بروزرسانی حسابرسی در شهرداری تهران و نیز ارتقا کیفیت گزارشات و کاهش هزینه های ناشی از حسابرسی تلاش های خوبی صورت گرفته که امیدواریم این مهم در سال جاری (1402) استمرار یابد.

ابراهیم باقی در ادامه با اشاره به مواردی که می بایست در گزارشات حسابرسی مورد تاکید قرار گیرد خاطر نشان ساخت: تاکید بر ارایه به موقع گزارشات، تاکید بر رفع محدودیت های موجود از جمله رفع مشکل ایجاد سطح دسترسی و ارایه مدارک و مستندات، تاکید بر بهبود کیفیت گزارشات و یافته های حاصل از رسیدگی، تاکید بر اهمیت بررسی دقیق موضوعات مرتبط با مالیات و بیمه، تاکید بر ارایه گزارش پیش نویس به واحد‌های اجرایی و اداره کل امورمجامع و حسابرسی طی سه مرحله (حین انجام کار، پس از اتمام وقبل از نهایی کردن)، تاکید بر شفاف بودن گزارشات و عدم علاقه مندی بر اخذ گزارشات مطلوب فاقد پشتوانه، تاکید بر پیگیری ویژه رفع تکالیف سال قبل و ارایه گزارش ویژه در این خصوص از جمله مواردی است که باید در گزارشات مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.

باقی در پایان گفت: امیدواریم برگزاری مجامع و شورای سالیانه شرکت ها و سازمان های شهرداری تهران با دقت و به سرعت صورت گیرد تا روند حسابرسی برپایه شفافیت بدون وقفه جریان داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا