اجتماعی

از اصلاح هندسی معابر تا پیشرفت 85 درصدی احداث زیرگذر حریم خط راه آهن تهران-اهواز

شنگی گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 17 در سالی که گذشت اقدامات قابل توجهی در سطح منطقه و در راستای خدمت رسانی به شهروندان داشته است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، رضا شنگی شهردار منطقه گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه در سالی که گذشت همچون معاونت های دیگر، اقدامات و خدمات قابل توجهی در راستای خدمت رسانی به شهروندان انجام داده است.

وی با اشاره به کاهش تصادفات منجربه فوت در سطح منطقه، گفت: با توجه به اقدامات انجام شده، منطقه 17 رتبه برتر رفع نقاط حادثه خیز و کاهش تصادفات فوتی در سطح شهر تهران را کسب کرده است. از مهم ترین اقدامات انجام گرفته در راستای ایمن سازی معابر، نصب نیوجرسی بزرگراهی بر روی پل شهید یارجانی و خیابان شهیدان حسنی و تهیه و نصب بیش از 300 متر طول گاردریل در بزرگراه شهید چراغی بوده است. همچنین در سال گذشته بالغ بر ۱۳۰ کیلومتر خط کشی محوری در سطح معابر منطقه انجام شده که تاثیر قابل ملاحظه ای در آرام سازی حرکت خودروها داشته است.

شنگی تصریح کرد: اصلاح هندسی معابر یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم در منطقه بوده که همین امر نیز در کاهش تصادفات نقش عمده ای داشته است. در همین راستا اصلاح هندسی و ایمن سازی بیش از 600 مترمربع از معابر انجام شده که شامل اصلاح هندسی بزرگراه شهید نواب، بزرگراه شهید چراغی در 3 مقطع و تقاطع خیابان یافت آباد با بزرگراه آیت الله سعیدی است.

شهردار منطقه اظهار کرد: جهت سهولت و ایمن سازی تردد عابرین پیاده و افراد توانیاب پیاده روسازی، مناسب سازی و ایجاد مسیر تردد در خیابان های یافت آباد و سجاد شمالی انجام شده است. از دیگر اقدامات قابل توجه در سطح منطقه رفع گره ترافیکی در خیابان رشیدی جهان حد فاصل خیابان مهمان نوازان تا فریدون احمدی بوده است. همچنین با هماهنگی های انجام شده و اخذ مجوز لازم از اداره کل راه آهن استان تهران نسبت به ایمن سازی حاشیه تونل راه آهن با نصب نرده های بتنی در خیابان های نباتی و امامی محرم به همراه پیاده رو سازی خیابان نباتی اقدام شده است.

وی با اشاره به یکی از مهم ترین پروژه های منطقه، تصریح کرد: پروژه احداث زیرگذر سواره رو حریم خط راه آهن تهران-اهواز از مهم ترین پروژه های سطح منطقه است که به منظور دسترسی مناسب بین شمال و جنوب خط راه آهن تهران-اهواز و خارج شدن محلات جنوبی منطقه از بن بست اجرا می شود. این پروژه تا پایان سال 1401، پیشرفت 85 درصدی داشته که قابل توجه بوده است.
شهردار منطقه اظهار کرد: در سال قبل عملیات اجرایی احداث دومین زیرگذر سواره رو در خیابان متین تقاطع بزرگراه آیت الله سعیدی آغاز شد. از دیگر پروژه های انجام گرفته در سطح منطقه طراحی، ساخت و بهره برداری از ایستگاه بی آر تی ایستگاه کشاورز در خیابان هلال احمر بوده است.

شنگی در پایان با اشاره به دیگر اقدامات انجام گرفته معاونت حمل و نقل و ترافیک، گفت: رسیدگی مستمربه وضعیت سرپناه های ایستگاه اتوبوس سطح منطقه، تامین و روشنایی زیرگذرهای حریم خط تهران–اهواز، نگهداشت تابلوها و المان های ترافیکی بیش از 74 هزار مورد، ایجادمحل پارک معلولین و کم توان ها در بیش از 30 نقطه و آموزش ارتقاءفرهنگ عبور و مرور به بیش از 18 هزار نفر ساعت به شهروندان محترم منطقه از دیگر اقدامات انجام گرفته در سال 1401 در حوزه حمل و نقل و ترافیک منطقه بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا