اجتماعی

سند توسعه گردشگری و ساماندهی فضاهای تفرجگاهی، تفریحی و اماکن اقامتی پذیرایی تهیه شود

به گزارش ساختمان آنلاین:   زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در نود و چهارمین جلسه شورا و پس از ارائه گزارش سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: یکی از رویکردهای مدیریت شهری تهران که حتی در سند سیاست‌های حاکم جهت تدوین برنامه چهارم توسعه دیده شده است توجه ويژه به اقتصاد فرهنگ و هنر و ايجاد شبكه حرفه‌ای ارائه خدمات و اكران محصولات فرهنگی و هنری در زيرساخت‌های متعدد شهری با هويت و برند يک‌پارچه است.
شمس‌احسان اضافه کرد: اقتصاد فرهنگ و هنر محقق نمی‌شود مگر اینکه به بافت و بناهای  تاریخی و ارزشمند به عنوان یک زیرساخت اساسی حوزه فرهنگی که وظیفه‌ همه ما صیانت از آن‌ها است را وارد بطن زندگی جاری مردم کنیم.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یکی از مصوبات شورا که طرح اصلاحی آن هم در دستور کار کمیسیون‌هاست تا تدقیق و ایرادات اجرایی آن برطرف شود، “مصوبه  فرآیند صدور پروانه مرمت و احیاء و تعیین کاربرد بناهاي تاريخي و ارزشمند شهر تهران” است، گفت: اگر وزارت‌خانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و زیر مجموعه آن در سطح  تهران همکاری لازم را در فرآیند صدور پروانه مرمت کند، می تواند زمینه ساز ایجاد یک حرکت مردمی و جهادی در باززنده سازی بافت تاریخی تهران و تسهیل ورود مردم در این عرصه شود.
وی با اشاره به پیوست چهار سند طرح جامع شهر تهران که تا پایان ۱۴۰۵ معتبر است، خاطرنشان کرد: یکی از طرح های موضوعی که می بایست تهیه شود ” سند توسعه گردشگری و ساماندهی  فضاهای تفرجگاهی و تفریحی و اماکن اقامتی پذیرایی” است که متاسفانه در تمام این سال‌ها این سند بین بخشی تهیه نشده است.
شمس احسان افزود: با توجه به شکل گیری مجدد نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران خواهشمندم همکاری لازم با این نهاد توسط وزارت خانه در خصوص تهیه این سند مهم صورت پذیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا