اجتماعی

چمران: بررسی برنامه چهارم توسعه شهرداری در صحن شورا/ باید بیاموزیم در زمان کوتاه هم می‌شود امورات کشور را سامان داد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران؛ مهدی چمران، رییس شورای شهر در جریان برگزاری یکصد و بیستمین جلسه علنی صحن شورا با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و امنیت ایران اسلامی با مرور رویدادهای مهم تاریخ کشور به بیستم دی ماه سالروز شهادت میرزاتقی خان امیر کبیر اشاره کرد و گفت: در دورانی که دیگر کشورها در حال پیشرفت بود اما شاه قاجار مشغول عیش و نوش خود بود و کشور با امیال نفسانی شاهان قاجار پسرفت می کرد، این شخصیت به عنوان اسوه ای شاخص و تاریخ ساز نشان داد که در زمان کوتاه می شود به کشور سر و سامان بخشید و توانست در زمان اندک صدارتش تحولی عظیم را برای کشور رقم بزند که همین اقدامات وی سبب شد که دشمنان داخلی و خارجی علیه این پیشرفت ها و تفکرات وی واکنش نشان دهند و در نهایت در چنین روزی وی را در حمام فین کاشان به شهادت رساندند.
چمران با تاکید بر اینکه اقدامات امیر کبیر نشانگر این بود که می توان در زمان کوتاه امور کشور را حل و فصل کرد خطاب به مسئولان کشور گفت: دولتمردان بدانند که می شود با خلوص نیت، برنامه ریزی و توانمندی به موفقیت رسید ضمن آنکه همه ما باید دشمن ستیزی، صداقت و صراحت را باید از امیر کبیر بیاموزیم.
رییس شورای شهر تهران به روز ۲۲ دی ماه سالروز صدور فرمان امام برای تشکیل شورای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این شورا بعنوان مجلس موقت در ابتدای انقلاب تشکیل شد و وظیفه تقنین قوانین را داشت.
وی در ادامه به سالروز ولادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و این روز را به مادران و زنان سرزمین ایران تبریک گفت.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان سخنگوی دولت آمریکا مبنی بر خارج شدن برجام از برنامه غربی ها، یادآور شد: آمریکا روی ارتباطات ایران با روسیه و مسائل داخلی تمرکز کرده است؛ آمریکا به اتفاقات ایران که ریشه های داخلی و خارجی داشت، دل بسته بود.
 وی به غرور و خودخواهی این افراد که زمامداری دنیا را بر اساس ادعای خود به کار گرفته اند، اشاره کرد و افزود: آنها گفته اند تمام دنیا به اندازه یک تکه از روی شلوار جین ما نیز نیستند و با چنین سخنانی بعید نیست که این باور را داشته باشند و برای ما مساله کسانی هستند که چنین افرادی را باور کرده اند.
چمران تأکید کرد: فشارهایی که از داخل و خارج بر کشور وارد و برای تعطیلی دانشگاه ها به عنوان محلی برای تولیدات علمی، تلاش کردند که ان شاء الله موفق نخواهند شد؛ ما در این زمینه به جهاد تبیین نیاز داریم تا بتوانیم برنامه های آنها را خنثی کنیم.
 بررسی برنامه چهارم توسعه شهرداری در صحن علنی یکشنبه 
مهدی چمران در حاشیه یکصد و بیستمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانواده بررسی می شود، اظهار کرد: در همین راستا روز شنبه یکی از مراکز توانمندسازی آغاز به کار کرد که اقدام بسیار خوبی بود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طرح کمیسیون معماری و شهرسازی در خصوص نحوه مدیریت کمیسیون ماده پنج بررسی خواهد شد، خاطرنشان کرد: چون این کمیسیون زیر نظر شهرداری است شورا باید بر کار این کمیسیون نظارت کند.
وی با اشاره به تحلیل برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران، یادآور شد: طرح قرار بود در جلسه امروز مطرح شود اما آماده نشد و یکشنبه هفته آینده مورد بررسی خواهد گرفت؛ با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله محور بودن، آلودگی هوا، حمل و نقل، بافت فرسوده، مسائل فرهنگی و اجتماعی، مسائل مدیریت و هوشمندسازی با برنامه ریزی، تخصیص بودجه و اعلام تاریخ مشخص بررسی شد و قرار بر این شده که از برنامه های ایده آل بپرهیزیم و برنامه های عملیاتی را در دستور کار قرار دهیم چراکه عملیاتی شدن این برنامه برای ما مهم است.
 چمران تاکید کرد: در بخش حمل و نقل باید ببینیم وزارت کشور به صورت واقع بینانه چه میزان اتوبوس و واگن اضافه خواهد کرد و ما چه تعداد تاکسی و ون می‌توانیم اضافه کنیم.
وی با بیان اینکه آتش نشانی ساختمان های ناایمن را بررسی کرده است، گفت: این سازمان به بنا و مقاوم بودن کاری ندارد و از نظر خود می گوید، ساختمانی ایمن و یا ناایمن است اما در این خصوص که کدام ساختمان ها از لحاظ پایداری ناایمن هستند در سازمان مدیریت بحران هفته گذشته تیمی تشکیل شد که ساختمان‌های بلندمرتبه را از لحاظ پایداری بررسی کند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آتش نشانی صلاحیت دارد اعلام کند که کدام ساختمان از لحاظ آتش نشانی ایمن هست یا خیر؛ علاوه بر این از لحاظ ایمنی نیز باید بررسی شود و یا از لحاظ زیست محیطی نیز می تواند مورد بررسی قرار بگیرد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا