اجتماعی

رئیس قوه قضائیه: دشمنان و شیطان‌صفتان در صدد تضعیف بنیان خانواده هستند

قاضی‌القضات با اشاره به اقتدار و قدرت و بازدارندگی و ابهتی که جمهوری اسلامی اسران در دنیا پیدا کرده است، اظهار کرد: اقتدار امروز ما ناشی از تبعیت و پیروی از امامین انقلاب است؛ همان‌ها که به صورت جامع به آموزه‌های قرآنی و دینی عمل کرده و می‌کنند‌؛ با همین رویکرد و نگرش است که مردم ما از ابتدای انقلاب بدون توجه به عده و عدّه‌ی قدرت‌های شیطانی، در برابر آنها ایستادند و‌ آنها را به عقب راندند.

به گزارش ساختمان آنلاین، رئیس دستگاه قضا با اشاره به مضامین قرآن کریم در باب دشمن‌شناسی گفت: با تامل و تدبر و عمل به آموزه‌های قرآنی می‌توانیم نفوذ‌ی‌ها و منافقین را بشناسیم؛ باید توجه داشت که خط نفاق فقط مخصوص صدر اسلام و یا دوره‌ای مشخص نبوده و نیست و امروز هم خط نفاق و‌ نفوذ وجود دارد.

رئیس قوه قضائيه با اشاره به گسترش روحی تعاون و ‌مواسات و همدلی در مردم ایران اسلامی به واسطه تأسی به آموزه‌های متعالی قرآن کریم، گفت: مردم ایران اسلامی در تبعیت از مفاهیم و‌ مضامین بلند و متعالی قرآنی در همه مقاطع زمانی به خصوص در مواقع وقوع حوادث غیرمترقبه و شیوع بیماری‌هایی نظیر کرونا و همچنین ایام خاصی همچون اربعین و… روحیه تعاون و مواسات و کمک‌رسانی به هم‌نوعان خود را که متأثر از فرهنگ قرآنی است، به منصه ظهور می‌گذارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به تأکیدات مندرج در آموزه‌های قرآنی مبنی بر توجه به حقوق مردم و محرومان گفت: با عمل به آموزه‌های قرآنی و توجه به حقوق مردم به ویژه ضعفا و ایتام، جامعه‌ای عادلانه‌تر و مطلوب‌تر خواهیم داشت.

رئیس عدلیه با اشاره به مقوله نشر اکاذیب و هتک آبرو و حیثیت افراد که بعضاً به سبب بی‌توجهی به آموزه‌های قرآنی و اسلامی در جامعه ما مشاهده می‌شود، گفت: دشمنان با دستگاه‌های عظیم تبلیغاتی خود یک دروغی را در جامعه ما پمپاژ می‌کنند و بعضاً مشاهده می‌شود که خودمان آن دروغ را بازنشر می‌دهیم؛ این امر ناشی از عدم توجه کامل به دستورات و آموزه‌های قرآنی است.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به ضرورت توجه به ابعاد مختلف تربیتی فرزندان در سنین کودکی و نوجوانی گفت: بسیاری از رفتارهای صحیح اجتماعی، اخلاق‌مداری، انضباط، عدم اسراف و احترام به دیگران را باید از سنین کودکی به فرزندان آموخت و در این صورت است که این فرزند در آینده به شهروندی اخلاق‌مدار، منضبط و خیرخواه تبدیل می‌شود.

رئیس قوه قضائيه با بیان اینکه ما امروز به شدت نیازمند آن هستیم که هر چه می‌توانیم بنیان خانواده را تقویت کنیم، گفت: اگر نهاد خانواده با مودّت و صمیمیت بنا شود، جامعه نیز قابل قبول و ایده‌آل خواهد شد و چنانچه خدای ناکرده از بنیان خانواده غفلت کنیم ضررهای هنگفتی را متحمل می‌شویم.

قاضی‌القضات ادامه داد: امروز دشمنان و شیطان‌صفتان در صدد تضعیف بنیان خانواده هستند و چنانچه بنیان خانواده تضعیف شود، جامعه خود به خود به سمت سستی و فترت حرکت می‌کند.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائيه، حجت‌الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی طی سخنانی با بیان اینکه نظام اجتماعی اسلام بر بنیان نهاد خانواده بنا شده است، عنوان کرد: خداوند متعال برای تبیین کلمه حق و اقامه آن و‌ هدایت بشر، بر روی یک خانواده و یک اهل‌البیت، حسابی ویژه‌ باز کرد.

حجت‌الاسلام میرمحمدی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نیز با اشاره به شرکت ۳۴ هزار نفر در پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت، گفت: تربیت ۲۰ هزار حافظ قرآن در یک‌ دوره ۵ ساله، تشکیل شبکه فعال و منظم قرآنی و همچنین ایجاد یک سامانه جامع اطلاعات قرآنی، از جمله برنامه‌های آینده مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور محسوب می‌‌شود.

در پایان این مراسم، با حضور رئیس قوه قضائیه از نفرات برگزیده پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور در بخش‌های مختلف، تجلیل به عمل آمد و از طرح تربیت ۴ هزار حافظ قرآن و‌ هزار معلم حفظ و روخوانی قرآن کریم نیز رونمایی شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا