اجتماعی

اسناد مالکیت دارایی‌ها در دسترس حسابرسان و شهروندان قرار گیرد

به گزارش ساختمان آنلاین، احمد صادقی در یکصد و هجدهمین جلسه شورا و پس از قرائت گزارش حسابرسی منطقه ۱۳ گفت: یکی از مشکلاتی می بایست از سوی شهرداری مرتفع شود و در گزارش های حسابرسی نیز مشهود است عدم دسترسی حسابرسان به اسناد مالکیت دارایی های شهرداری است.
وی افزود: شهرداری بایستی این مشکل را حل کند که تمام اسناد مالکیت کلیه دارایی های شهرداری از جمله زمین  در مخزن اسناد مالکیت سازمان املاک و مستغلات نگهداری می شود.  حسابرس  می خواهد این اسناد را مشاهده کند تا مشخص شود که آیا یک ملک متعلق به شهرداری هست یا نه که اجاره بدهد یا نه، آیا  تمامیت به نام شهرداری منتقل شده، اما این اسناد در دسترس نیست و  این اتفاق صورت نمی گیرد لذا اسناد در منطقه هم موجود نیست و  حسابرس در گزارش خود در بند ۵۹ اسناد مالکیت اختصاصی و عمومی اذعان داشته مه اسناد  در مخزن اسناد مالکیت  سازمان املاک و مستغلات بوده و  به دلیل عدم امکان دسترسی به سامانه و بانک اطلاعات املاک موجود در سازمان املاک امکان مشاهدت عینی برای حسابرس فراهم نگردیده است.
صادقی افزود: در حالی که این سامانه می بایست در دسترس مردم و شهروندان نیز قرار می گرفت که نگرفته اما می بینیم که حتی در  دسترس حسابرسان نیز قرار نگرفته، همچنین امکان اثبات تمامیت معاملات املاک در سال اعم از  خرید و فروش و اجاره وجود ندارد. لذا از  شهرداری تهران می خواهیم نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.
صادقی در ادامه خاطر نشان ساخت: این اتفاق به نوعی دیگر در خصوص دارایی های  نامشهود شهرداری نیز اتفاق افتاده است.  فهرست و صورت ریز و بروز آوری انواع دارایی نامشهود در اختیار شهرداری شامل حق امتیاز (آب و برق و گاز و تلفن و سرقفلی محل کسب) و نرم افزار ها به موسسه حسابرسی  ارایه نشده  و حتی خود منطقه هم ندارد، این مشکل نیز باید در سازمان املاک حل شود.
 صادقی در پایان افزود: موضوع دیگر این است که شهرداری مکلف است برای هر یک از طرح های نوسازی و عمران ابتدا نقشه تهیه کند و هیات ارزیاب نقشه تهیه شده را ارزیابی کند و در شورا به تایید برسد تا بر اساس قانون نوسازی اقدام شود.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا