اجتماعی

عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تن آسفالتی در تهران وجود دارد

به گزارش ساختمان آنلاین، عباس شعبانی صبح امروز در صحن شورا با بیان مطلب فوق و با اشاره به قرارداد با ارتش خاطرنشان ساخت: در اتوبان یادگار امام سه زمین وجود دارد که با ارتش توافق های لازم صورت گرفته است و مجوز دیوار کشیدن نیزاخذ شده است و قرار بود ما به ازا داده شود اما در زمین آموزش و پرورش ۸ سوله داریم که انبار آموزش و پرورش در آنجا قرار دارد.

وی با اشاره به قرارداد شهرداری تهران با ارتش افزود: در طرح ادامه اتوبان یادگار امام سه زمین وجود دارد که با ارتش توافق های لازم صورت گرفته است و مجوز دیوارکشی نیز اخذ شده وقرار بود ما به ازا داده شود؛ اما در زمین متعلق به وزارت آموزش و پرورش هشت سوله وجود دارد که انبارهای متعلق به آموزش و پرورش هستند و امیدواریم توافقات لازم در خصوص این موضوع نیز به زودی صورت گیرد.

این مسوول در ادامه همچنین به بیان جزییات آخرین وضعیت روند تکمیل آزادراه شهید شوشتری،پرداخت و تاکید کرد: این بزرگراه بار ترافیکی تردد بزرگراه بسیج را کم می کند و تکمیل آن  به ۷۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و سهم پیشرفت فیزیکی این پروژه امسال ۱۲ درصد است که شش درصد آن پیش رفته و این پیشرفت نیز توسط پیمانکار بدون قرارداد کار انجام شده و باید تا شهریور سال آینده ۹ کیلومتر یعنی قطعه اول این آزادراه را تحویل دهیم.

شعبانی در توضیح  وضعیت بزرگراه یادگار امام اذعان داشت : سهم پیشرفت فیزیکی امسال از یادگار امام ۱۵ درصد است که هفت درصد آن تا کنون محقق شده است.

وی در ادامه یادآور شد: درباره پروژه شهید شوشتری نیز مطابق برنامه ریزی ها،مقرر شده بود در این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شود که ۱۵ درصد انجام شده و به دلیل لوله آب و انحراف ترافیکی که به صورت مقطعی باید انجام شود این پروژه کند پیش می رود.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران همچنین با اشاره به پروژه میدان سبلان گفت: قرار بود ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه دو پلی شود که در این منطقه ایجاد می‌شود؛ اما با اصلاح مهندسی هزینه را به ۷۰ میلیارد تومان رساندیم. اصلاح کندروهای شهید رجایی نیز سوم خرداد سال آینده تحویل شهروندان خواهد شد.

وی با اشاره به آزاد راه شهید شوشتری گفت: این بزرگراه بار تردد بزرگراه بسیج را کاهش دهد و این آزاد راه به ۷ هزار میلیارد تومان بودجه احتیاج دارد و سهم پیشرفت این پروژه امسال ۱۲ درصد بوده است که ۶ درصد آن پیش رفته است و پیمانکار بدون قرارداد کار را انجام داده است و باید تا شهریور سال آینده ۹ کیلومتر و قطعه اول این آزاد راه را تحویل دهیم.

شعبانی در خصوص وضعیت نگهداشت آسفالت تهران تاکید کرد:۱۱۰ میلیون متر مربع مساحت تهران است و عقب ماندگی ۱۰ میلیون تن آسفالتی در تهران وجود دارد و امسال ۵۹۶ هزار تن آسفالت تولید و پخش شده است.البته به اندازه مسافت تهران تا اصفهان ،امسال آسفالت ریزی داشته ایم که این میزان معادل ۵ بار آسفالت کردن خیابان ولیعصر است.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا