اجتماعی

صدها بهاراولی دارالشهدا اولین سال بندگی خود را در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) جشن گرفتند

صدها نفر از پسران نوجوان روزه اولی منطقه ۱۷ در جشن بزرگ بهاراولی ها، اولین سال عبودیت و بندگی خود را در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) جشن گرفتند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، مراسم جشن بزرگ بهاراولی ها با حضور صدها نفر از پسران نوجوان روزه اولی منطقه و پدران آنها در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) برگزار شد.

در این مراسم که به همت معاونت امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ برگزار شد، محمدامین توکلی زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷، مهدی امیری مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران،علیمحمد متولیان معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه،حجت الاسلام شهاب مرادی، سرهنگ‌تیموری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر، جمعی از مدیران شهری، علمای منطقه و خانواده های شهدا حضور داشتند.

در این مراسم بزرگ، پسران روزه اولی در فضایی معنوی و شاد گرداگرد هم جمع شده و اولین سال عبودیت و بندگی خدا را در کنار یکدیگر جشن گرفتند. گروه تلویزیونی نجم الثاقب و گروه سرود مشکات به اجرای نماهنگ های متعددی همچون بیعت و راس همه خوبی ها حسین(ع) و اجرای گروه سرود پرداختند.

مهدی امیری مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در این مراسم، گفت: بعضی از اولین ها مثل اولین روز مدرسه در یاد و خاطره ما می ماند. امروز یکی از همان اولین روزهاست که باید در ذهن و خاطرمان ثبت شود و این خاطره را دوستان ما در شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۷ برای شما به یادماندنی کردند.

سرهنگ‌تیموری نیز در سخنرانی صمیمی با روزه اولی ها، گفت: مردم ایران همیشه پای کار ایران اسلامی هستند. دشمنان ما می خواهند نوجوان ها و جوان ها را از اعتقادات خود دور کنند که با انجام همین واجبات مثل نماز و روزه آنها را مایوس و ناامید خواهید کرد.

حجت الاسلام شهاب مرادی در این جشن معنوی، گفت: عبادت یک شرافت است، اجازه ندهید کسی این شرافت شما را انکار کند. بنده سال هاست به آستان مقدس امامزاده حسن (ع) می آیم، مردم اینجا از پیر و جوان روحیه جوان مردی دارند و سند افتخار آن، تقدیم ۴ هزار شهید است که این مسئله را اثبات می کند.

نوجوان های روزه اولی پس از پایان جشن بزرگ بهاراولی ها، نماز مغرب و عشاء را به جماعت اقامه کردند، سپس در کناره همدیگر، روزه های خود را به افطار کردند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا