راه و شهرسازیمجله خبری

گارانتی ساختمان‌ برای صدور پروانه الزام شود

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمد دبیری تبدیل یک اندیشه خوب به عمل و ایده کارآفرینی را مهمترین تعریف کارآفرینی ذکر و خاطرنشان کرد: متاسفانه طی چند دهه اخیر به کارآفرینی‌ و ایجاد اشتغال، واژه‌هایی چون سرمایه گذار نسبت داده شده و بین کارآفرین، کارگرو کارمند فاصله و اختلاف طبقاتی ایجاد کرده‌اند.

او با بیان اینکه عده‌ای در جامعه بر این باروند که کارآفرینان بیش از حق خود سهم خواهی می‌کنند، افزود: اگرچه این نسبت‌ها را کارآفرینان منتسب کرده‌اند اما واقعیت این است که اگر کارآفرینان نبودند دنیا جای قشنگی برای زیستن نبود.

نگاه کارآفرین واقعی عزت نفس در امرار معاش شاغلان است

مدیر گروه مجموعه انبوه سازان آفتاب با بیان اینکه یک کارآفرین با عشق و علاقه و تمام وجود برای مجموعه و سازمان متبوع خود کار می‌کند، تصریح کرد: نگاه کارآفرینان واقعی این است که یک مجموعه و سازمان رونق داشته باشد و افراد شاغل در آن با عزت نفس و اعتماد به نفس امرار معاش کنند.

او ادامه داد: کارآفرینان از استراحت خود و وقت خود می‌زنند تا مجموعه شان و کسانی که در آن اشتغال به کار دارند، استفاده بهینه از ظرفیت‌هاداشته باشند.

ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۰۰۰ نفر

دبیری که عنوان کار آفرین برتر از طرف وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعیرا به خود اختصاص داده، در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت مجموعه انبوه سازان آفتاب اشاره و بیان کرد: افتخار امروز ما این است که ماهانه بیش از یکهزار نفر به صورت مستقیم در قالب سرپرست پروژه، مهندسین طراح، مهندسین محاسب، ناظران تاسیساتی و سازه‌ای و کارگران در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.

او با اشاره به اینکه نگاه رئیس و مرئوسی و اختلاف طبقاتی در این مجموعه هیچگاه حاکم نبوده و در فضایی صمیمانه افراد مشغول به کار هستند، گفت: هیچ میز مدیریتی در مجموعه انبوه سازان آفتاب وجود ندارد، چون معتقد به همکاری در فضایی دوستانه در قالب یک خانواده هستیم.

دبیری همچنین خاطرنشان کرد: کلاس‌های آموزشی هر هفته در راستای توسعه فردی و ایجاد مهارت در افراد برگزار می‌شود و این مهم به بهره وری مجموعه کمک کرده است.

او که موفق به دریافت تندیس کار آفرین برتر در همایش ظرفیت‌های اصناف شده به تاریخچه فعالیت انبوه سازان آفتاب در شیراز اشاره و با بیان اینکه این مجموعه از اواخر سال ٩٠ در منطقه ٩ این کلانشهر با حدود هشت واحد آپارتمانی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: اگرچه در ابتدا و در نخستین پروژه با سختی‌هایی مواجه شدیم اما در کمتر سه سال در این منطقه موفق به ساخت ٦٠٠ واحد آپارتمانی شدیم.

رد پای انبوه‌سازان آفتاب در مناطق مختلف شیراز

دبیری رضایتمندی خداوند، اعتماد سرمایه‌گذاران و نهایتا رضایت افراد شاغل در این مجموعه جهت ایجاد قوت قلب را سه رویکرد اساسی در مجموعه انبوه سازان آفتاب ذکر و اظهار کرد: امروز در مناطق مختلف کلانشهر شیراز رد پای مجموعه انبوه سازان آفتاب به چشم می‌خورد.

او همچنین به فعالیت ساختمان سازی مجموعه انبوه سازان آفتاب در مناطق یک، چهار، شش، ٩ و ١٠ شیراز با بیش از یکهزار و ٨٠٠ واحد مسکونی اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از یکصد واحد تجاری برای رونق شهر و ١٥٠ واحد اداری نیز توسط این مجموعه ساخته شده و تحویل متقاضیان داده‌ایم.

دبیری، پروژه ٣٠٠ واحدی با امکانات به روز و بسیار مطلوب در منطقه ١٠ (ورودی شهرک استقلال) را یکی از شاخص ترین پروژه‌های در دست اجرا عنوان کرد و افزود: نزدیک به ٤٠ پروژه در این از منطقه شیراز تاکنون اجرایی شده و یا در دست ساخت قرار دارد.

او همچنین پروژه اداری ٦٤ واحدی با زیربنای ١٤ هزار مترمربعی در منطقه یک شیراز و در خیابان ستارخان را از دیگر پروژه‌های شاخص مجموعه انبوه سازان آفتاب ذکر کرد و در این خصوص نیز افزود: آسانسور پانارومای شیشه‌ای مستقر شده در این پروژه خود یک زیبایی خاصی به شهر شیراز با توجه به موقعیت استراتژیک آن داده است.

دبیری اضافه کرد: نگاه و رویکردمان به این پروژه این بود که یک شاخصه شهری ایجاد و زیبایی دیگری با چشم انداز باغ‌های قصردشت به شهر اضافه شود.

او با بیان اینکه یک پروژه‌ مسکونی دیگر در ستارخان در دست احداث داریم، گفت: پروژه‌ای مسکونی نیز در خیایان معالی آباد با ١٣ هزار مترمربعزیربنا در حال طی مراحل پایانی است و به زودی به مرحله افتتاح می‌رسد.

دبیری به وجود پروژه‌های دیگری از مجموعه انبوه سازان آفتاب در منطقه ٤ شیراز هم اشاره و در این خصوص نیز عنوان کرد که طی ١٥ روز آینده این پروژه افتتاح و تحویل کلید خواهیم داشت.

مدیر گروه مجموعه انبوه سازان آفتاب با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه دیگری با زیربنای ١٤ هزار مترمربع نیز در منطقه چهار آغاز شده است، به اجرای یک پروژه مسکونی در خیابان قصردشت با امکانات منحصر به فرد در سطح بین‌المللی اشاره و ابراز امیدواری کرد که با توجه به متریال بکار برده شده در ساخت این پروژه، شاهد کسب رتبه در مسابقات بین‌المللی طراحی و اجرا ساختمان باشیم.

دبیری ادامه داد: در مجموعه انبوه سازان آفتاب تلاش شده تا ارائه خدمات ساختمانی در پروژه‌های مناطق میانی همانند پروژه‌های در حال اجرا در مناطق شمال شهر باشد.

او همچنین ضمانت ساختمان را از مهمترین تعهدات این مجموعه دانست و گفت: ممکن است این مهم در اذعان تداعی کند که خدمات پس از فروش ساختمان‌های تحویلی چه خواهد شد؟ لذا در این مجموعه تمام مشکلات بنایی، تاسیساتی، فنی و حتی خرابی بر اثر زلزله به مدت ١٠ سال بر عهده مجموعه گذاشته شده است؛ حتی اگر بر اثر سهل انگاری اتفاقی حادث شود و ما نقشی در آن نداشته باشیم.

مدیر گروه مجموعه انبوه سازان آفتاب همچنین با تاکید بر این موضوع که شهرداری و دیگر مراجع صدور پروانه کار باید گارانتی ساختمان به مدت ١٠ سال را یک اصل الزامی در اخذ پروانه اعمال و اجبار کنند تا نقطه امنی برای سکونت شهروندان باشد، تصریح کرد: ساختمانی امن و مطمئن است که ضمانت ١٠ ساله داشته باشد و این ضمانت به معنای واقعی اجرایی شود.

دبیری یادآور شد: سوگند نامه‌ای در مجموعه انبوه سازان آفتاب مبنی بر این شعار وجود دارد که «از هیچ اقدام مهندسی در ساخت و سازها کوتاهی نشود و تصور شود که خود عوامل اجرایی قرار است در این واحدها پس از ساخت زندگی کنند» که در راستای تحقق این مهم تیم پشتیبانی نیز تشکیل شده که به صورت هفتگی و ماهانه با سرمایه گذاران ارتباط برقرار می‌کنند و به آنها بابت گارانتی ساختمان اطمینان خاطر می‌دهند.

او همچنین مشارکت در ساخت با رعایت انصاف و تبدیل املاک کلنگی به آپارتمانی، مشاوره و راهنمایی رایگان در سرمایه گذاری‌های ملکی و باغی، مشاره‌های کلی راجع به مباحث ملکی در شبکه‌های اجتماعی، کنترل کیفیت ساختمان، امنیت و خرید مطمئن را از جمله خدماتی برشمرد که توسط مجموعه انبوه سازان آفتاب ارائه می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا