راه و شهرسازیمجله خبری

پایش املاک در طرح اصلاح پهنه خیابان دماوند

به گزارش ساختمان آنلاین: محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه با اشاره به اهمیت محور دماوند در ساختار ارتباطی شرق تهران گفت: خیابان دماوند به طول ۱۲/۷ کیلومتر از میدان امام حسین(ع) آغاز شده و تا پل های یاسینی در امتداد شرقی تهران ادامه دارد و در حوزه عملکرد مناطق ۴، ۷ و ۸ و ۱۳ قرار دارد که بیشترین طول مسیر مربوط به منطقه ۱۳ است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع تغییر پهنه دماوند در این دوره از مدیریت شهری و لزوم رونق ساخت و ساز در این محور، گفت: درخواست تغییر پهنه خیابان دماوند به اداره کل شهرسازی ارسال و جلسه هم اندیشی آن با حضور رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برگزار شده است.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به بند ۱ صورتجلسه ۵۵۷ کمیسیون ماده پنج مورخ سیزدهم اردیبهشت سال ۹۵ افزود: در پی عدم استقبال شهروندان از پهنه مصوب طرح تفصیلی ابلاغ شده در خیابان دماوند که به دلیل واقع شدن در پهنه s (کار و فعالیت) موجب رکود و کاهش روند تخریب و نوسازی و مراجعات مکرر مالکین این محور و اعتراض آنها شده بود، پیگیری های لازم از سوی شهرداری منطقه ۱۳ برای رسیدگی به یکی از اصلی ترین و مهم ترین درخواست های شهروندان منطقه انجام شد.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه پیگیری های لازم از سوی منطقه صورت گرفته و ضمن هماهنگی با مناطق درگیر در این طرح، جلسات مربوط به موضوعات و مسائل طرح برگزار شده است، افزود: جلسه ای با حضور مناطق ۴، ۷ و ۸ و ۱۳ برگزار و در این راستا، معاونت شهرسازی و معماری منطقه ۱۳ اقدام به جمع آوری، یکپارچه سازی و پایش املاک موجود در این محور به تعداد ۴۲۷ مورد کرد.

او ادامه داد: در حال حاضر، قابلیت تغییر پهنه از S به M در بعضی نقاط بررسی شده و بازنگری در تغییر پهنه مصوب طرح تفصیلی محور دماوند در دستور کار قرارگرفته است.

شهردار منطقه ۱۳ اضافه کرد: تغییرات و پیشنهادات ارائه شده از سوی شهرداری منطقه ۱۳ بر اساس گزارشات فنی و مدیریتی است.

او تقویت امنیت در محور دماوند، طراوت و سرزندگی و افزایش رضایتمندی مالکین و رونق ساخت و ساز را از مزیت های مورد انتظار این طرح برشمرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا