راه و شهرسازیمجله خبری

وزیر راه و شهرسازی استیضاح شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز اصلاح سیاست ها و تصمیمات باید از مواردی چون رفع فیلتر بسترهای گفتگو در اینترنت و مشارکت آغاز شود، چرا که اینترنت تنها بستر همه گیری است که اکثریت جامعه به واسطه آن می توانند صدای خود را به مسئولان برسانند.

دولت و مجلس اگرچه فکر می کنند تحدید اینترنت و پلتفرم های خارجی، امنیت بیشتر برای مردم به همراه خواهد داشت اما بسیاری از کارشناسان معتقدند اینترنت تنها حق فردی نیست و بستر دستیابی به بخش مهمی از حقوق اجتماعی است.

از این‌رو، اغلب کارشناسان هرگونه محدودیت در اینترنت را محدود کردن حق و ابراز اعتراض دانسته و این محدودیت اعتراض داخلی را به ضرر امنیت ملی می دانند. از این رو، دولت و مجلس با خارج کردن محدودیت اینترنت و پلتفرم های خارجی از دستورکار خود می توانند تاحد بسیاری اعتماد مردم را جلب کنند.

به غیر از مساله‌ اینترنت، در دو ماه اخیر مسائل دیگری نیز وجود داشته که البته از اهمیت بالایی برخوردار بود اما چندان به آن توجه نشد. مثلا تغییر وزرایی با عملکرد نامناسب یا کم کارکرد اگرچه از اهمیت بالایی برخوردار است اما طی دوماه اخیر دولت یا مجلس به آن توجه نکرده.

دو مصداق بارز این مساله، سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت و رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی است. اگرچه سیدرضا فاطمی‌امین بنا بود استیضاح و جایگزین شود اما طی کش و قوس های فراوان در مجلس، دیروز مجددا رای اعتماد گرفت و تغییر او منتفی شد. در این بین استیضاح یا اصلاح‌ عملکرد وزیر راه و شهرسازی روزنه امیدی برای مردم خواهد بود چراکه مجلس، وزیری را که در وعده های خود ناصادق بوده استیضاح کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا