بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

اراضی متعلق به دولت به وزارت راه تحویل می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۲ آذر در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر تامین زمین نیز تاکید کرد و گفت: واگذاری زمین یکی از سیاست های جدی ماست که در این بخش بررسی ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: تیمی مامور شده است تا روی واگذاری زمین فعالیت داشته باشند که در کدام شهرها امکان واگذاری زمین وجود دارد که این فرآیند در ابتدای سال بعد در مقیاس گسترده آغاز خواهد شد. این تیم شهر به شهر را مورد بررسی قرار می دهند و استانداران در سراسر کشور مامور هستند تا شهرهایی که اراضی دارند که قابلیت الحاق به محدوده را دارد و زمین هایی را می توان واگذار کرد، احصا شود و طبق قانون اگر این اراضی متعلق به شرکت های دولتی و دستگاه های اجرایی باشند باید تحویل وزارت راه و شهرسازی شود.

بذرپاش در خصوص تامین مالی اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز توضیح داد: روش های مختلفی در دستور کار است. در هدف گذاری تامین مسکن که اولویت دولت و قانون جهش تولید مسکن است از روش های مختلفی کار دنبال می شود. از روش های ترکیبی تامین منابع مالی نیز استفاده خواهد شد تا اینکار محقق شود. بدین معنا، زمین، تسهیلات، اتمام پروژه های مسکن مهر، اتمام پروژه های نهضت ملی و روش های دیگر ساخت مسکن در دستور کار است.

دولت برای ساخت مسکن ابزارهای تشویقی را در اختیار مردم و سازندگان قرار می دهد

وی ادامه داد: یکی از شرکای اصلی وزارت راه و شهرسازی در تامین مسکن شهرداری ها هستند که شهرداری ها باید سهم قابل قبولی را در تولید مسکن برعهده بگیرند. منظور از یک میلیون مسکن بدین معنا نیست که تمامی یک میلیون واحد مسکونی در سال را دولت می سازد بلکه به این معناست که دولت ابزارهای تشویقی را در اختیار قرار می دهد تا هم شهرداری ها و هم خودمالکی ها ساخت را هم در شهرها و هم در روستاها انجام بدهند.

مهرداد بذرپاش در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران به بیان برنامه های وزارتخانه در حوزه مسکن و حمل و نقل پرداخت و گفت: در حوزه ریلی تکمیل کریدور شمال- جنوب و شرق-غرب از مسئولیت های اصلی ماست که در این خصوص توافقات خوبی با تامین کنندگان مالی داخلی و خارجی انجام شد. همین امروز نیز با کشورهایی که نمایندگان ‌آنها در ایران هستند در سطوح مختلف صحبت های خوبی انجام شده است.

تکمیل کریدورهای اصلی جاده ای در دستور کار است

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حوزه جاده ای مشکلات از گذشته باقی مانده است. در چارچوب منابعی که در اختیار داریم هم در حوزه منابع عمومی و هم در حوزه منابعی که از فروش اموال و مولدسازی دارایی ها در دستور کار داریم تکمیل کریدورهای اصلی در دستور کار قرار دارد.

عضو کابینه دولت سیزدهم توضیح داد: در حوزه بندری با کشورهای حاشیه خلیج فارس توافقات خوبی انجام شده است که با نهایی شدن اعلام عمومی خواهد شد. در این بخش شرکت های مشترکی را با برخی از کشورها در دست تاسیس داریم تا در جابه جایی مسافر و بار بتوانیم جهش قابل توجهی را داشته باشیم تا زنجیره دریایی را به ریلی وصل کند. بدین معنا از حاشیه کشورهای خلیج فارس به راحتی به کشورهای CIS دسترسی انجام شود.

در حوزه هوایی نوسازی ناوگان و افزایش تعداد ناوگان هوایی در دستور کار است. از راه های مختلف نسبت به آن اهتمام داریم و از تولید داخل نیز حمایت می کنیم تا بتوانیم با حمایت داخلی تامین هواپیما را انجام بدهیم. هم به لحاظ تعداد و هم نوسازی ناوگان اقدامات خوبی در حال انجام است.

بهسازی راه های روستایی یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی

در حوزه راه روستایی که یکی از اولویت های مردم و نمایندگان به ویژه در مناطق محروم است مشکلاتی وجود دارد که بهسازی راه های روستایی یکی از اولویت های ما در شبکه راه های کشور است که برنامه ها در این بخش به زودی اعلام می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا